18.12.2018/12:34

Kradzież danych z platformy Morele.net. Konieczna zmiana hasła!

Sklep internetowy Morele.net został zaatakowany – doszło do nieuprawnionego dostępu do danych osobowych klientów. Dostęp został wykryty i zablokowany, ale dane mogą być zagrożone. Serwis wzywa użytkowników do zmiany hasła.

Jak informuje serwis Morele.net, nieuprawniony dostęp nie dotyczył informacji o kartach płatniczych, loginów do banków czy informacji podawanych we wnioskach ratalnych. Grupa Morele nie gromadzi tych danych, a dane podawane na stronie e-sklepu są gromadzone w bazach operatora płatności i banku.

Dane osobowe mogą być wykorzystywane do prób wyłudzeń, m.in. za pośrednictwem fałszywych wiadomości sms lub dostarczania na adres e-mail użytkowników informacji – w tym m.in. handlowych – na które nie wyrazili zgody. Istnieje również ryzyko rozkodowania hasła.

„Wdrażając w trybie natychmiastowym nowe procedury i środki bezpieczeństwa uniemożliwiliśmy dokonania ponownego nieuprawnionego dostępu do danych osobowych.

Zawiadomiliśmy o nieuprawnionym uzyskaniu dostępu do danych Urząd Ochrony Danych Osobowych i złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa” – pisze serwis w komunikacie na swojej stronie oraz w mailach do użytkowników.

Morele.net wyrażają ubolewanie z powodu zaistnienia incydentu i zapewniają, że traktują problem jako priorytetowy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.