05.06.2020/09:40

Krajowa Grupa Spożywcza ma już logotyp i domenę internetową

Krajowa Spółka Cukrowa pod koniec ubiegłego roku zgłosiła do Urzędu Patentowego RP wniosek o rejestrację słowno-graficznego znaku towarowego Krajowej Grupy Spożywczej.

Przypomnijmy, że KGS to narodowy holding rolno-spożywczy, nad którego stworzeniem od kilku lat pracuje rząd Prawa i Sprawiedliwości. W skład nowego podmiotu, który jest budowany na bazie Krajowej Spółki Cukrowej, wejdą przedsiębiorstwa kontrolowane przez skarb państwa. Które dokładnie? Lista wciąż nie została ogłoszona publicznie, choć mamy już pewne tropy.

W ostatnich dniach o KGS zrobiło się głośno w związku z deklaracją wiceministra aktywów państwowych Artura Sobonia, który w rozmowie z Money.pl zasugerował, że narodowy holding może zostać uzupełniony o sieć sklepów spożywczych (poprzez przejęcie prywatnego podmiotu przez państwo). Soboń wycofał się później z tej zapowiedzi, co jednak nie musi być równoznaczne z faktyczną rezygnacją przez Ministerstwo Aktywów Państwowych z planów realizacji takiego pomysłu.

Wniosek o rejestrację znaku towarowego Krajowej Grupy Spożywczej przez Krajową Spółkę Cukrową zgłoszony został w grudniu 2019 r. Postępowanie zgłoszeniowe jest jeszcze w toku.

Choć tworzenie KGS pomimo upływu lat wciąż jest na wczesnym etapie, to jednak złożenie wniosku o rejestrację znaku towarowego przez Krajową Spółkę Cukrową nie powinno dziwić. Spółka postanowiła zabezpieczyć swoje interesy z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest to o tyle ważne, że w listopadzie 2019 r. inny podmiot wystąpił do Urzędu Patentowego z wnioskiem o rejestrację znaku... Polska Grupa Spożywcza PGS. W poprzednich latach o Krajową Grupę Spożywczą politycy PiS określali właśnie mianem Polskiej Grupy Spożywczej (inna wersja: Narodowy Holding Spożywczy).

Warto zauważyć, że również domena internetowa krajowagrupaspozywcza.pl jest już zarezerwowana dla Krajowej Spółki Cukrowej. Firma wykupiła ją pod koniec września 2019 r.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • prof Ciekawski 08.06.2020

  1. ciekawe czy te logo było tańsze czy droższe niż maseczki?
  2. czy wódka "Misiewiczówka" będzie produktem corowym kategorii alkohol mocny?
  3. czy Orlen kupi Zabkę?

 • niki 05.06.2020

  Naszej ukochanej władzy zdaje się że powtórzą Południowo Koreański scenariusz z Czebolami. Jak podejdą do tego jak do rządzenia krajem to wyjdzie im coś na pograniczu PGR-u i kołchozu. Zabraknie nam kartofli.

 • Asmodeu 05.06.2020

  To logo to wczesne lata 90. Kto to projektowal?! I za ile? Totalne partactwo... Echhh...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.