16.05.2018/08:01

Krakowski Kredens pozostanie w rękach Almy

Syndyk Almy zajmie się sprzedażą Krakowskiego Kredensu i nieruchomości, które miały trafić w ręce E.Leclerc. W ten sposób pieniądze pozyskane od potencjalnego inwestora "lepiej zaspokoją wierzycieli" - pisze Puls Biznesu.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy na początku maja, na skutek zażalenia wierzycieli spółki Alma Market, czyli firm Krakchemia i Bać-Pol Sąd Okręgowy w Krakowie postanowił oddalić wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, o co ubiegali się dwaj inni wierzyciele krakowskiego dystrybutora, czyli Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski oraz spółka Benus.

Chodzi o sprzedaż spółki Krakowski Kredens oraz kilku nieruchomości. Francuski E.Leclerc chciał za nie zapłacić 94 mln złotych. Pieniądze trafiłyby do wierzycieli, którzy są zabezpieczeni na majątku Almy, czyli PKO BP i BZ WBK.

Teraz sprzedażą majątku na zasadach ogólnych zajmie się syndyk Almy. Pieniądze dzięki temu "lepiej zaspokoją wierzycieli Almy".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.