23.12.2020/14:40

Krynica Vitamin liczy na spore zyski dzięki zamówieniom zza oceanu

Zarząd spółki Krynica Vitamin oszacował wartość przychodów z realizacji kontraktu na produkcję napojów typy hard selzer, które trafią na amerykański rynek. Według prognoz spółka może liczyć nawet na ok. 59 mln zł (ok. 16 mln USD).


Wspomniane hard selzery to połączenie sfermentowanego cukru oraz dodatku soków, doprawione odrobiną miodu. Te orzeźwiające, niskoprocentowe napoje są bardzo popularne w USA. Krynica Vitamin będzie produkować je na potrzeby tego rynku w ramach umowy zawartej 10 listopada z jednym z globalnych liderów działających w tej branży. – Realizacja tej umowy jest dla nas niezwykle ważna. Po pierwsze, ze względu na wysoki poziom przychodów, jaki możemy wypracować. Po drugie, ugruntujemy pozycję na jednym z największych i najbardziej wymagających rynków napojowych na świecie. Docelowo chcemy, aby rynek amerykański stanowił stały, istotny kierunek naszego eksportu. – powiedział Piotr Czachorowski, prezes zarządu Krynicy Vitamin.

Kontrakt ten pozwoli też polskiej spółce znacząco poszerzyć portfolio i zwiększy jej atrakcyjność. Krynica Vitamin realizuje już zamówienie inicjujące, opiewające na kwotę ok. 15,5 mln zł (4,2 mln USD). Szacowana przez Zarząd Krynicy wartość przychodów w ramach realizacji umowy obejmuje okres od daty jej zawarcia (10 listopada br.) do końca pierwszego półrocza 2021 roku. – Pozyskanie wymagającego pod względem jakości i obsługi klienta pozycjonuje nas jako partnera gotowego do realizacji dużych projektów, nastawionych na wysokie wymagania jakościowe. Dzięki tej umowie dopracowaliśmy technologię rozlewu napojów typu hard selzter i zyskaliśmy doświadczenie w zakresie transportu morskiego – dodał Piotr Czachorowski.

Napoje produkowane w Dziadkowskiem-Folwarku na Podlasiu dostępne są m.in. w pojemności 340 ml (100 kcal). Produkcja na potrzeby rynku amerykańskiego sprawiała, że spółka Krynica Zdrój wprowadziła do oferty opakowania w formacie 568 ml, stanowiące równowartość 1 pinty.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także