31.05.2017/08:17

Krzysztof Pawiński, prezes Maspex Wadowice: Nigdzie się stąd nie wybieramy!

- Jesteśmy i pozostaniemy firmą polską. Realizujemy największe w naszej historii projekty inwestycyjne. Tylko w tym roku nakłady wyniosą 350 mln złotych. Nigdzie się stąd nie wybieramy – oświadczył Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu firmy Maspex Wadowice, podczas 10. Kongresu Rynku FMCG.

– Słyszy się czasem pytania, czy ze względu na zmianę prawa czy wprowadzanie różnych opłat i danin, które zwiększają koszty produkcji, nie myślimy o przeniesieniu biznesu za granicę. Otóż firma Maspex realizuje część produkcji za granicą, a także eksportuje część swoich towarów, jednak jesteśmy i pozostaniemy firmą polską. Realizujemy największe w naszej historii projekty inwestycyjne. Tylko w tym roku nakłady wyniosą 350 mln złotych – podkreślił Krzysztof Pawiński Prezes Zarządu firmy Maspex Wadowice, podczas 10. Kongresu Rynku FMCG.

– Staramy się adaptować zarówno do pozytywnych, jak i negatywnych aspektów zmian w prawie, jakie mają miejsce. Oczywiście marzymy o tym, aby państwo polskie było pomocne, aby nie było opresyjne, żeby każdy nowo kreowany przepis, czy to w warstwie gospodarczej czy społecznej, był starannie przemyślany. Najlepiej, gdyby istotne zmiany były przyjmowane większością dwóch trzecich, to byłoby moje marzenie przedsiębiorcy, które zapewne pozostanie niespełnione.

– Jednak mimo różnych trudności Polska to jest doskonałe miejsce do robienia biznesu i nigdzie się stąd nie wybieramy. Generalnie teza o masowym exodusie biznesu z Polski jest przesadzona i nastawiona na wywoływanie lęków, nie sądzę, żeby polscy przedsiębiorcy myśleli w takich kategoriach – przekonywał przedsiębiorca.

Pytania o emigrację gospodarczą szef Maspexu słyszy ostatnio w kontekście m.in. Ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. W jego opinii ustawa ta niczemu nie służy, a nawet może być szkodliwa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.