02.06.2017/14:21

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał: Problemy na rynku pracy będą narastać

Zdaniem Krzysztofa Tokarza, prezesa zarządu GK Specjał jednym z największych problemów branży handlowej są rosnące koszty pracy. Dotyczy to zwłaszcza dużych miast. – Moim zdaniem to będzie się nasilało, bo każda grupa społeczna oczekuje coraz większych zarobków, teraz w handlu zarabia się dobrze, ale za rok to już nie będzie dobrze, bo będą większe oczekiwania - mówił Krzysztof Tokarz podczas 10. Kongresu Rynku FMCG 2017.

I dodał: - Musimy pamiętać, że jest to bardzo ciężka fizyczna praca, która wymaga dużo wysiłku i przychodzenia w soboty oraz niedziele. Ludzie chętniej wybierają taką pracę, do której nie muszą chodzić w weekendy.

W jaki sposób Specjał radzi sobie z tą trudną sytuacją. - Wydajemy duże nakłady na edukację i systemy motywacyjne. Dobre systemy motywacyjne są w stanie przekonać ludzi, że warto wydajnie pracować (a nie tylko być w markecie). Dobre systemy są przejrzyste i szybkie w realizacji – tłumaczył prezes zarządu GK Specjał.

Firmy handlowe coraz mocniej otwierają się na pracowników z zagranicy. - Wiele sieci, w tym i my, zaczynamy szukać ludzi wśród Ukraińców, a także wśród pensjonariuszy więzień. To pokazuje, że sieci będą szły w kierunku zmniejszania zatrudnienia i informatyzacji, bo zatrudnienie to w tym momencie największy koszt – podsumował Krzysztof Tokarz.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.