10.03.2020/14:58

KSiP 2020: Co Polacy jedzą i piją, oglądając mecze piłki nożnej?

Chipsy to główna przekąska spożywana przez Polaków przed telewizorem podczas oglądania transmisji meczów piłki nożnej - mówiła podczas Kongresu Słodycze i Przekąski 2020 Marta Rybicka, Business Unit Director w IQS.

Po chipsy sięga aż 78 proc. osób oglądających mecze piłkarskie w domu. 60 proc. decyduje się na paluszki lub precelki, 52 proc. na orzeszki, a po 41 proc. na chrupki i popcorn - wynika z danych IQS. Na kolejnych miejscach znalazły się: przekąski na ciepło (34 proc.), ciasta (32 proc.), czekolada (29 proc.), posiłki na ciepło (27 proc.) i kabanosy (26 proc.).

Marki przekąsek wybierane przez telewidzów - fanów piłki nożnej to m.in. Lays, Lajkonik czy Cheetos. W przypadku słodyczy, popularne są takie brandy jak Milka, E.Wedel, Haribo czy Grześki.

Oglądając piłkę nożną w telewizji, Polacy chętnie sięgają po alkohol. Najczęściej wybieranymi przez kibiców futbolu markami w poszczególnych segmentach rynku są: piwo Tyskie, wódka Żubrówka, whisky Jack Daniels i wino Carlo Rossi.

Badanie przeprowadzone zostało na reprezentatywnej próbie ponad 1,2 tys. Polaków. Następnie zostało pogłębione przy użyciu specjalnego narzędzia do diagnozowania social mediów.

- Wielu Polaków łączy swoje ulubione marki ze sportem, którym się pasjonuje. Blisko 1/3 Polaków twierdzi, że ich ulubione marki to te związane ze sportem, którym się interesują - mówiła podczas KSiP 2020 Marta Rybicka.

Z przeprowadzonego badania wynika też, że blisko 2/5 Polaków twierdzi, iż chętnie wybiera marki wspierające sportowców. - Ta koneksja jest bezwzględnie pozytywna - stwierdziła ekspertka.

W gronie pięciu najbardziej znanych marek wspierających polskich sportowców (spontaniczne wskazania) znalazły się: Orlen (37 proc.), Lotos (18 proc.), 4F (14 proc.), Adidas (12 proc.) i Nike (12 proc.).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.