12.06.2018/16:13

Latem rośnie sprzedaż płynów i e-papierosów

Popyt na płyny do e-papierosów i urządzenia rośnie przed wakacjami - wynika z obserwacji Flavourtec Company. Jednocześnie wraz ze zmianą temperatury powietrza, zmieniają się także preferencje dotyczące wybieranych smaków. 

Od kilku lat eksperci Flavourtec Company w okresie wiosenno-letnim obserwują wyraźny wzrost popytu wśród konsumentów na płyny do  e-papierosów. - Pod kątem sezonowości, wyroby przeznaczone do e-papierosów są kategorią podobną do lodów czy wody mineralnej - popyt na nie jest zależny od temperatury powietrza. Ze względu na ograniczenia prawne związane z paleniem w przestrzeni publicznej, naturalnym zjawiskiem jest, że dobra pogoda sprzyja konsumpcji na świeżym powietrzu - komentuje Bartosz Rączkowiak, dyrektor generalny Flavourtec Company.

Z obserwacji spółki wynika, że wzrost popytu wśród konsumentów na jej produkty w okresie wiosenno-letnim zauważalny jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W krajach Beneluksu, gdzie spółka jest kluczowym graczem na rynku pod względem liczby sprzedanych płynów do e-papierosów, w okresie wiosenno-letnim odnotowuje się znaczne wzrosty. Jednocześnie Flavourtec wskazuje, że sezonowo zmieniają się także gusta klientów korzystających z e-papierosów. W ciągu roku, w skali Europy najpopularniejsze są smaki American Red, Blue Magic i Menthol. Jednak latem wyraźnie widać wzrost zainteresowania klientów smakami owocowymi, takimi jak Fresh Strawberry, Mohito czy Sunny Peach.

- Wybory konsumentów są mocno skorelowane z obecną aurą. Przy wysokich temperaturach decydujemy się na inne smaki niż te, kiedy na zewnątrz jest zimno i ponuro. W krajach Beneluksu oraz w Niemczech hitem sprzedażowym latem są smaki orzeźwiające, w tym owocowe i mentolowe. Wyjątkiem jest południe Europy, w tym Włochy. Latem, podobnie jak w innych okresach najchętniej wybierane są tam smaki klasycznego tytoniu. Przewidujemy, że w Polsce największym zainteresowaniem będą cieszyły się smaki Blue Magic, Raspberry, Ice Apple, Blueberry i Exotic Fruits   - podsumowuje Rączkowiak.

Spółka Flavourtec Company jest obecna na  większości europejskich rynków, w tym  między innymi w Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Hiszpanii, Grecji, Czechach, Austrii, Francji, Chorwacji, we Włoszech i na Węgrzech a także w Polsce, gdzie rozpoczęła swoją działalność w kwietniu br. Zapowiada też wejście na rynek w Wielkiej Brytanii, Słowacji, Szwecji i Danii. Pod kątem dalszej ekspansji, rozpoczęła już proces budowy nowego zakładu produkcyjnego mieszczącego się w Gdańsku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.