02.10.2018/08:13

Lavazza przejmuje kawowy biznes Marsa

Lavazza przejmuje Mars Drinks. Łączna wartość transakcji może wynieść nawet 350 mln dolarów. Akwizycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy Lavazza, dzięki tej transakcji firma będzie kontynuować swoją strategię ekspansji międzynarodowej na kluczowych rynkach, takich jak Ameryka Północna, Niemcy, Wielka Brytania i Francja, a także będzie dalej wzmacniać swoje kanały Office Coffee Service (OCS) i Vending, które oferują znaczne możliwości wzrostu i rozwoju.

Działalność, która ma zostać przejęta od Mars, obejmuje jednofiliżankowe ekspresy Flavia oraz wolnostojące automaty sprzedające Klix - dwie wiodące marki w segmencie OCS i Vending, a także szereg silnych marek własnych.

Przejęcie pozwoli Grupie Lavazza na konsolidację bezpośredniego pokrycia wszystkich segmentów rynku kawy, ze szczególnym uwzględnieniem działalności poza domem (ang. Away-from-Home) w ramach bezpośredniej interakcji z konsumentami.

- To przejęcie doskonale wpisuje się w naszą strategię ekspansji międzynarodowej, której celem jest wzmocnienie kluczowych rynków, jak również dążenie do jeszcze bliższych relacji z konsumentami. Przejęcie to wzmacnia pozycję Grupy Lavazza w segmentach OCS i Vending, które oferują znaczne możliwości wzrostu i rozwoju - powiedział Antonio Baravalle, CEO Grupy Lavazza.

- Dzisiejsza transakcja z Mars, Incorporated jest zgodna ze wspólną wizją i wspólnymi wartościami dwóch znanych firm rodzinnych, które koncentrują się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów z bezkompromisowym zaangażowaniem naszych pracowników i współpracowników, z długoterminową wizją - dodaje.

Poprzez tę transakcję Grupa Lavazza, zgodnie ze strategią konsolidacji na poziomie międzynarodowym, przejmie kawową działalność biznesową Mars w Ameryce Północnej, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie i Japonii, wraz z powiązanymi systemami i zakładami produkcyjnymi w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

W ramach przejęcia Grupa Lavazza nabyła urządzenia stołowe z serii Flavia oraz wolnostojące maszyny vendingowe z serii Klix. Działalność biznesowa Klix uwzględnia parki maszynowe, a także szerokie portfolio produktów kawowych i innych napojów gorących, skomercjalizowanych zarówno pod markami własnymi (np. Alterra), jak i poprzez licencjonowane marki. Przejęta przez Lavazzę działalność biznesowa wygenerowała w 2017 r. obroty w wysokości około 350 mln USD i zatrudnia około 900 osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.