08.12.2021/15:38

Lech Wojciechowski, Duon: Branża mięsna odchodzi od węgla. Klimat sprzyja inwestycjom w gaz [KONGRES MIĘSNY 2021]

W branży mięsnej panuje klimat sprzyjający inwestycjom w rozwiązania gazowe. W dużym stopniu wymuszają to regulacje, takie jak np. dyrektywa MCP obligująca przedsiębiorstwa do redukcji emisji pyłów i szkodliwych gazów, która obejmuje większość zakładów mięsnych – podkreślił dr Lech Wojciechowski, kierownik zespołu badań i strategii w firmie Duon, na VI Kongresie Mięsnym 2021.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nickt 08.12.2021

    Jaki tam gaz, trzeba mały reaktor jądrowy typu SMR postawić. Za parę lat np. KGHM będzie miał 4 takie. Do tego farma fotowoltaiczna i jazda. Reaktory SMR mają niewielką moc i wielkość przeciętnego domu, poza tym można tę moc płynnie regulować i zjechać np. do 20% gdy farma foto daje więcej prądu i ponownie podkręcić w pochmurne dni.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także