28.04.2017/11:31

Legendarna kapela Motorhead ma swój alkohol. Teraz dostępny już w Polsce

Na polskim rynku pojawiła się whisky Motorhead Single Malt XXX. To propozycja dla fanów mocnego rocka oraz legendarnego zespołu z ekscentrycznym, zmarłym pod koniec 2015 roku liderem Lemmym Kilmisterem.

Kilka dni temu za pośrednictwem mediów społecznościowych członkowie zespołu Motorhead obwieścili o polskiej premierze swojego trunku. Whisky została wyprodukowana przez uznaną szwedzką destylarnię Mackmyra. Co ciekawe, muzycy nie tylko użyczyli swojego wizerunku, ale również aktywnie uczestniczyli w procesie jej powstawania. Jak podaje producent, brytyjscy rockmani samodzielnie wybierali beczki i konsultowali ostateczne efekty z master blender destylarni, Angelą D’Orazio. Choć alkohol powstał w 2015 roku, na 40-lecie założenia zespołu, do Polski dotarł dopiero teraz.

Mackmyra Motorhead to whisky typu single malt, leżakowana przez 5 lat w beczce po Bourbonie, a następnie przez prawie rok w beczce po sherry Oloroso. Stąd w jej smaku i aromacie można wyczuć miód, orzechy, wanilię, migdały, rodzynki, owoce cytrusowe, tytoń i estragon. Za butelkę o pojemności 0,7 l konsumenci zapłacą 349 złotych.

Jak informował portal wiadomoscihandlowe.pl, swoją serię wódek wyprodukował Romuald Lipko z Budki Suflera. Pierwszą marką założonej przez niego firmy Muzyczne Alkohole jest „Jolka Jolka pamiętasz”, kolejną ma być „Wódka Suflera”.

Muzyczne powiązania pomiędzy światem mocnego rocka i mocnych napojów to nie nowość. Na rynku jest m.in. piwo Alcoholica Beer'em All (nawiązujące do debiutanckiego albumu grupy Metallica „Kill’em All”), bourbon opieczętowany nazwą legendy trash metalu Anthrax, oraz cabernet sauvignon z logo Slayera. Swoje piwa mają też zespoły Mastodon, Iron Maiden i AC/DC.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.