10.12.2019/15:07

Leroy Merlin ma zgodę na przejęcie sklepów Tesco w Polsce

Realizując strategię dynamicznego rozwoju, Leroy Merlin Polska kupi trzy obiekty, których sprzedaż zapowiedziała sieć hipermarketów Tesco, zlokalizowane w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni oraz Bydgoszczy. Transakcja została zaopiniowana przez UOKiK i wkrótce nastąpi jej realizacja.

Nowe trzy obiekty dołączą do sieci sklepów Leroy Merlin Polska, która liczy obecnie 65 obiektów, oferując klientom również możliwość zakupów w sklepie internetowym leroymerlin.pl. Firma zatrudnia ponad 11 000 pracowników i jest jedną z ulubionych marek klienckich na rynku DIY. Nabyte obiekty, po adaptacji przestrzeni do standardów Leroy Merlin, będą odpowiadać na potrzeby mieszkańców związane z realizacją projektów dla domu i ogrodu.

Nowe obiekty będą standardowymi, wielkoformatowymi sklepami Leroy Merlin oferującymi 30-40 tys. produktów dostępnych od ręki, a także usługi projektowania, transportu oraz montażu. Jednocześnie klienci będą mogli skorzystać z fachowej pomocy doradców klienta, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z realizacją projektów budowlano-remontowych.

W nowych obiektach planujemy realizację szeregu inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności oraz działań związanych z edukacją proekologiczną, w tym organizacje spotkań dla najmłodszych - Dzieciaki Sadzeniaki.

Otwarcia nowych obiektów planowane są na przełomie 2020/2021 roku. W przyszłym roku Leroy Merlin Polska planuje rozpocząć rekrutację do nowych obiektów.

Leroy Merlin w Polsce to 65 sklepów stacjonarnych, 1 punkt sprzedaży oraz sklep internetowy. Operator działa w 44 polskich miastach i zatrudnia ponad 11 000 pracowników.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Były pracownik 11.12.2019

    Super

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.