04.03.2021/18:50

Leroy Merlin po Tesco w Łodzi. Sieć budowlana potwierdza zakup nieruchomości

Budowlana sieć Leroy Merlin kupiła czwarty obiekt po hipermarkecie Tesco. Sieć potwierdziła przejęcie sklepu zlokalizowanego w Łodzi w dzielnicy Bałuty. Wcześniej Leroy Merlin kupiło sklepy Tesco w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni i Bydgoszczy.

Nowy obiekt Leroy Merlin znajduje się w Łodzi, w obrębie ulic Pojezierska, Włókniarzy i Św. Teresy. Sieć już zapowiada, że będzie innym marketem niż dotychczas działające dwa obiekty w tym mieście, usytuowane w galeriach Łódź Manufaktura i Port Łódź.

Dzięki tej inwestycji firma zamierza umocnić swoją pozycje na rynku łódzkim realizując przy okazji strategię dynamicznego rozwoju sieci w Polsce. Nowy sklep Leroy Merlin Bałuty ma sprostać potrzebom klientów zainteresowanych kategoriami dom i ogród. Umożliwić ma to duża powierzchnia handlowa, wynosząca ponad 13 tys. mkw. i około 1 tys. miejsc parkingowych. Dla porównania gigamarket w podwrocławskim Mirkowie ma niemal 15 tys. mkw., a jego oferta produktowa obejmuje 50 tys. artykułów dla domu i ogrodu.

Leroy Merlin zapowiada, że klienci znajdą wszystko w jednym miejscu, od projektu aż po montaż. Dla sieci nie bez znaczenia jest bezpośrednie sąsiedztwo obiektów handlowo-usługowych takich marek, jak Agata Meble, Media Expert oraz Jysk. Po uruchomieniu nowego Leroy Merlin, w Łodzi powstanie pierwsze centrum handlowe umożliwiające kompleksowe zaspokojenie potrzeb związanych z budową i wyposażeniem domu, którego oddziaływanie będzie mieć charakter regionalny.

Wkrótce ma ruszyć rekrutacja do sklepu Leroy Merlin Bałuty. Zatrudnienie w nim znajdzie ok. 200 osób, zarówno bezpośrednio w sklepie, jak u partnerów świadczących różnego rodzaju usługi na rzecz sklepu i jego klientów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nick 04.03.2021

    Ta potwierdzona wiadomość byłaby hitem kilka dni temu. Od dłuższego czasu była plotką. Kiedy otwarcie, bo tego nikt nie ujawnia?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także