07.07.2020/14:01

Leroy Merlin wstrzymuje otwarcia nowych sklepów budowlanych z powodu Covid-19

Wpływ COVID-19 na sklepy budowlane, pomimo tego, że nie były objęte zakazem handlu, był bardzo duży. - W najtrudniejszym czasie odnotowaliśmy spadki obrotów o kilkadziesiąt procent – powiedział Krzysztof Kordulewski, prezes Leroy Merlin portalowi Interia.pl.

W Leroy Merlin po zniesieniu ograniczeń nastąpiło wyraźne odbicie sprzedaży. Krzysztof Kordulewski przyznaje, że obroty były wyższe niż w normalnych warunkach, ale teraz sprzedaż utrzymuje się na poziomie niższym niż normalnie. 

Według szefa Leroy Merlin powodem rezygnacji z zakupów jest niepewność co do jutra, co do miejsc pracy, obawy o drugą falę oraz mniejsza aktywność deweloperów. 

Leroy Merlin nie podejmował rozmów dotyczących obniżki czynszów. Tylko kilka ze sklepów jest wynajmowana, reszta jest własnością firmy. Sieć budowlana wprowadziła za to szereg działań oszczędnościowych, m.in. ograniczyła wyjazdy służbowe, szkolenia. Przeniosła też część inwestycji na przyszły rok.

W Polsce działa obecnie 68 sklepów Leroy Merlin. Sieć powiększa się o 4-5 sklepów rocznie, ale w tym roku przesunięto dwa otwarcia na przyszły rok w ramach planu oszczędnościowego. Krzysztof Kordulewski podkreślił, że uruchomienie sklepu wiąże się z wydatkami na poziomie kilkudziesięciu mln zł. W zależności od wielkości placówki, inwestycja może nawet dochodzić do 100 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.