15.06.2020/13:11

Leszek Wertejuk po trzech latach powraca na stanowisko prezesa Fabryki Cukierków Pszczółka

Nowym-starym prezesem Fabryki Cukierków Pszczółka został Leszek Wertejuk, który sprawował już poprzednio tę funkcję w spółce w latach 2015-2017. W skład zarządu Pszczółki powołano także Andrzeja Łopackiego.

FC Pszczółka to jeden z większych producentów słodyczy w Polsce. Firma kontrolowana jest przez Krajową Spółkę Cukrową. Specjalizuje się w produkcji takich wyrobów, jak karmelki twarde i nadziewane, cukierki czekoladowe i galaretki.

Leszek Wertejuk, nowy-stary prezes Pszczółki, dawniej pracował m.in. w Zakładzie Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Warce (od stażysty do zastępcy kierownika działu technicznego) i spółce Warwin (wiceprezes zarządu). W 2015 r. został dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu w FC Pszczółce.

Stanowisko prezesa tej spółki Wertejuk objął w maju 2015 r. i zajmował je do listopada 2017 r. Potem zastąpił go w tej roli Aleksander Batorski, a jeszcze później Robert Rudnicki. Po drodze p.o. prezesa był jeszcze Paweł Budynek.

Andrzej Łopacki, nowy członek zarządu Pszczółki, swoją karierę zawodową związał głównie z Fabryką Cukierków Solidarność, gdzie w latach 1983 - 2013 r. zajmował stanowisko dyrektora zakładów produkcyjnych w Kraśniku i Lublinie. Był także przewodniczącym rady nadzorczej FC Solidarności. W latach 2015-2018 zajmował stanowisko kierownika produkcji w Fabryce Cukierków Pszczółka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.