19.08.2020/19:40

Sieć Lewiatan promuje produkty lokalnych dostawców

Już w sobotę 22 sierpnia w sklepach sieci Lewiatan po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Produktów Lokalnych. Detalista chce w ten sposób promować lokalnych dostawców. Najlepsi mogą liczyć na nagrody.

Jak przekonuje sieć, podczas I Festiwalu Produktów lokalnych klienci sklepów Lewiatan w całej Polsce będą mogli bliżej poznać bogatą ofertę artykułów pochodzących z ich najbliższej okolicy. Poza atrakcyjnymi promocjami jednym z głównych punktów wydarzenia będzie plebiscyt na najlepszy produkt pochodzący od lokalnego dostawcy. W trakcie Festiwalu odbędzie się głosowanie, podczas którego klienci sieci Lewiatan wybiorą swój ulubiony produkt z najbliższej okolicy. Dostawca, który zdobędzie największą liczbę głosów, otrzyma „Certyfikat uznania klientów Lewiatana dla Producenta najlepszego produktu z najbliższej okolicy”.

Sieć przytacza również badania IPSOS, z których wynika, że 79 proc. Polaków deklaruje, że w najbliższym czasie jeszcze chętniej będzie kupowało lokalne produkty. Przedstawiciele detalisty dodają, że konsumenci postrzegają je jako synonim wysokiej jakości, świeżości i towary godne polecenia. Celem I Festiwalu Produktów Lokalnych jest popularyzowanie aspektu lokalności, jak również zaprezentowanie klientom szerokiej oferty produktów z najbliższej okolicy, które są dostępne w sklepach Lewiatan. Pierwsza odsłona wydarzenia zostanie zorganizowana, dzięki bliskiej współpracy producentów, dostawców i Franczyzobiorców sieci.

Wydarzenie wspiera również kampania „Wybieram lokalne”, która ma na celu budowanie świadomości wśród konsumentów na temat tego, dlaczego warto wspierać lokalność i wybierać produkty, które pochodzą od polskich rolników i producentów. Istotnym elementem działań będzie podkreślenie znaczenia „małych ojczyzn” i roli patriotyzmu gospodarczego. W ramach kampanii sieć planuje cykl wydarzeń, m.in. konkursy, materiały informacyjne i edukacyjne, wsparcie lokalnych inicjatyw. Kampanii towarzyszy również wzmocnienie sposobu oznakowania lokalnych produktów dostępnych w sklepach Lewiatana.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także