13.10.2020/16:26

Lewica chce ustawowo uregulować nakaz noszenia maseczek. Złoży swój projekt w Sejmie

Przedstawicielka klubu Lewicy Magdalena Biejat poinformowała PAP, że jej ugrupowanie przedstawi premierowi Morawieckiemu i złoży w Sejmie swój projekt ustawy wprowadzającej obowiązek noszenia maseczek – relacjonuje Gazeta Prawna.

Ma to być prosta ustawa, która wprowadza możliwość wprowadzenia nakazu noszenia maseczek w określonych miejscach w przypadku stanu epidemii. Przewiduje, że nakaz można będzie wprowadzić w drodze rozporządzenia i przewiduje kary grzywny za niestosowanie się do zakazu.

Inicjatywa klubu Lewicy ma związek z faktem, że obecnie podstawy prawne nakładania takiego obowiązku są „bardzo wątpliwe” i niektóre osoby ukarane grzywną zaskarżały mandat w sądach, które anulowały kary wskazując, że przepisy regulujące tę kwestię są niezgodne z polskim porządkiem prawnym, a nawet z Konstytucją, ponieważ tego rodzaju sankcje mogą być nakładane wyłącznie ustawą, a nie aktem prawnym niższego rzędu.

Czytaj więcej na stronie gazetaprawna.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • państwo z dykty 13.10.2020

    typowa lewica- tylko mandaty, nowe podatki i kretyńskie pomysły

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także