25.05.2020/08:29

Liczba sklepów spada. Aż 70 procent więcej zawiesiło działalność

Blisko 2 tysiące sklepów zniknęło z rynku w ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku. Ta liczba może jednak szybko wzrosnąć, bo w tym samym czasie o 70 proc. więcej placówek zawiesiło działalność. Część z nich z pewnością nie powróci.

O sprawie pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita”, powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego. Liczba sklepów spadła o 0,8 proc. do 256,6 tys. Co jeszcze bardziej istotne, aż 70 proc. więcej placówek niż w zeszłym roku zawiesiła swoją działalność. Największa w tym zasługa koronawirusa, ale także rynkowych trendów.

Z danych GUS wynika, że pośród zamykanych sklepów najwięcej jest placówek spożywczych. Ten trend obserwowany jest już od dłuższego czasu. Z kolei pośród sklepów które zwiesiły działalność, najwięcej jest punktów odzieżowych. Tu z pewnością swoje zrobiła pandemia. Gazeta przypomina, że zdaniem branży pomóc mogłoby uruchomienie handlu w niedzielę. Rząd nie planuje jednak na razie takiego rozwiązania.

Więcej w „Rzeczpospolitej”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.