15.10.2020/09:58

Liczba transakcji kartami w Internecie bije rekordy

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w drugim kwartale tego roku za pomocą kart płatniczych Polacy wydali w Internecie blisko 5 mld złotych. To aż o 941 mln więcej niż przed rokiem.

We wspomnianym okresie Polacy dokonali 1,36 mld ogólnych transakcji bezgotówkowych, a ich wartość wyniosła 94 mld zł, w samym tylko Internecie dokonano 33,6 mln transakcji, czyli o 541 tys. w porównaniu do II kwartału zeszłego roku. Wartość transakcji wyniosła 4,98 mld zł, co stanowi wzrost o 23 proc.

Udział wartości transakcji w internecie w całości transakcji bezgotówkowych wzrósł i wyniósł 5,62 proc. (w poprzednim kwartale wyniósł 4,75 proc.).

NBP opisuje także w swoim kwartalnym raporcie dane dotyczące użytkowania poszczególnych rodzajów kart. Na koniec II kwartału karty zbliżeniowe stanowiły 86,8 proc. wszystkich kart płatniczych, to blisko 37,6 mln kart. Przeprowadzono nimi 1,171 mld transakcji. Łączna wartość przeprowadzonych bezgotówkowych transakcji zbliżeniowych wyniosła 72,2 mld zł. To wzrost o 8,4 proc., w porównaniu do kwartału poprzedniego. W tym czasie średnia wartość transakcji zbliżeniowej wyniosła 62 zł.

Płatności kartą (NBP)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także