31.07.2020/12:54

Lidl buduje obiekt będący połączeniem dyskontu i… przedszkola

23 lipca rozpoczęła się budowa nowego dyskontu sieci Lidl w miejscowości Bietigheim-Bissingen w niemieckim landzie Badenia-Wirtembergia. Część obiektu została przeznaczona na potrzeby przedszkola miejskiego, które będzie długoterminowo wynajmowane przez radę miasta. Budowa ma się zakończyć za około rok. To kolejny „patent” detalisty na nawiązanie dobrych relacji z samorządami lokalnymi i zdobycie atrakcyjnych lokalizacji w ciasnej miejskiej zabudowie.

– Jesteśmy wdzięczni miastu za dobrą współpracę na etapie planowania. Wspólnie znaleźliśmy bardzo dobre rozwiązanie dla tej lokalizacji. Oferujemy klientom niezawodne lokalne dostawy i tworzymy nowoczesne przedszkole dla miasta – sytuacja, w której wszyscy wygrywają – cieszy się Peter Mayerhöfer, kierownik ds. Nieruchomości w regionalnej firmie Lidl Waldenburg.

– Cieszymy się, że Lidl łączy nowy budynek marketu z budową przedszkola. W ten sposób już w przyszłym roku będziemy mogli zaoferować dodatkowe miejsca opieki nad dziećmi w naszym rozwijającym się mieście. Ponadto teren zabudowany jest użytkowany wielofunkcyjnie, w sposób rozsądny i zrównoważony – wtóruje mu Jürgen Kessing, burmistrz miasta Bietigheim-Bissingen.

„W obiekcie zaprojektowanym w sposób zrównoważony nie są wymagane paliwa kopalne, dach budynku jest częściowo zazieleniony i wyposażony w system fotowoltaiczny. Na parkingu powstaje stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Większa powierzchnia sprzedaży i szersze alejki zapewniają klientom większą swobodę ruchu i sprawiają, że oddział jest bardziej przejrzysty. Dzięki 139 przestronnym i naziemnym miejscom parkingowym oddział Lidl oferuje idealne warunki do wygodnych cotygodniowych zakupów.” – zachwala sieć w komunikacie.

Na pierwszym piętrze budynku powstaje przedszkole o powierzchni około 1400 metrów kwadratowych. Przeznaczone jest dla 4 grup wiekowych i oferuje nowoczesne udogodnienia do opieki nad dziećmi, a także znaczną ilość miejsc do zabawy.

To nie pierwszy pomysł niemieckiego dyskontera, jak wpisać się w społeczność lokalną, przy okazji zdobywając atrakcyjne lokalizacje, niedostępne dla typowych dużych obiektów handlowych. W styczniu 2020 r. w Londynie ruszyła budowa wielofunkcyjnego obiektu, którego parter zajmie dyskont Lidl, a reszta przeznaczona jest na apartamenty i lokalne instytucje.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • czytelnik 03.08.2020

    Pomysłowe, na jednym obszarze i zakupy i instytucja dla społeczeństwa. Szkoda że w Polsce nikt tak nie buduje sklepów - na parterze albo w przyziemiu sklep wielkopowierzchniowy, nad sklepem hala sportowa, basen albo jakaś inna instytucja dla mieszkańców.

  • Lidl 02.08.2020

    Hmmm, społeczna łapówka

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.