21.01.2021/09:20

Lidl wypłaci premie pracownikom, którzy zaszczepią się przeciwko COVID-19 [AKTUALIZACJA]

Niemiecki dyskonter, a konkretniej jego amerykański oddział, w bardzo wymierny sposób zachęca personel do szczepień. Każdemu pracownikowi ze Stanów Zjednoczonych, który się podda szczepieniu, Lidl gwarantuje 200 dolarów, czyli ok. 750 zł ekstra. 

Akcja, o której donosi agencja Reuters, dotyczy na razie pracowników sieci w USA, gdzie szczepionki są szerzej dostępne niż w krajach UE. Lidl nie mógł zresztą postąpić inaczej, nieważ z podobną inicjatywa wyszli jego konkurenci, w tym Aldi i Dollar General Corp. Premie zaszczepionym zapewnia także firma Instacart, która zajmuje się dostawami artykułów spożywczych. „Zachęta” zaproponowana przez sieć Lidl należy jednak do największych. 

Portal wiadomoscihandlowe.pl zapytał sieć Lidl, czy podobna akcja planowana jest również w Polsce. Do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Gdy tylko wpłynie do nas komentarz Lidl Polska, opublikujemy go.

Niemiecki dyskonter prowadzi w USA ponad 125 sklepów. Zlokalizowane są one w dziewięciu stanach wschodniego wybrzeża. Wewnętrzna ankieta przeprowadzona przez Lidl wśród personelu tych placówek, wykazała że 8 na 10 pracowników ma zamiar przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19, jak tylko będzie ona dostępna. Pytaniem pozostaje jedynie czy ankieta została przeprowadzona, przed czy po tym, gdy sieć ogłosiła, że nagrodą za poddanie się szczepieniu będzie 200 dolarów dla każdego. 

Aktualizacja:

- Nasi pracownicy będą mogli zaszczepić się w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARDS-CoV-2 w jednej z placówek Medicover Polska - czytamy w odpowiedzi Lidl Polska na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl. - Szczepionka jak i wizyta szczepienna oraz kwalifikacja są bezpłatne dla każdego pacjenta. Proces szczepienia odbywać będzie się zgodnie z wytycznymi i harmonogramem Ministerstwa Zdrowia dla poszczególnych grup. Obecnie nie ma możliwości realizacji szczepień na SARS-CoV-2 w formie komercyjnej. Niemniej jednak chcielibyśmy zapewnić, że wspieramy i będziemy wspierać walkę z COVID-19 w każdej dostępnej na polskim rynku formie - podkreśla polski oddział sieci.

I dodaje: - Zależy nam na zdrowiu naszych pracowników, dlatego jednym z oferowanych przez Lidl Polska jest pakiet prywatnej opieki medycznej w sieci Medicover. Ponadto promujemy wśród pracowników prozdrowotne zachowania – regularne badanie się np. USG i mammografia piersi czy szczepienie się np. przeciwko grypie. Pracowników zachęcamy również do aktywności fizycznej, dlatego w ramach naszych benefitów pozapłacowych oferujemy im również karty Multisport.


 
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także