23.05.2020/09:15

Lidl dogadał się z Wittchen. Firmy uzgodniły warunki współpracy na 2020 r.

Firma Wittchen poinformowała, że ustaliła z siecią Lidl warunki współpracy w zakresie realizacji zamówienia, jakim będzie dostawa produktów w roku 2020. Giełdowa spółka poinformowała, że łączna szacunkowa wartość świadczeń w ramach umowy wynosi ok. 13,07 mln zł netto plus VAT.

W komunikacie przekazano, że umowa "zawiera standardowe postanowienia dotyczące kar umownych, w szczególności odnoszące się do nieterminowego wykonania przedmiotu zamówienia". - Limit kar umownych z tytułu opóźnienia w realizacji dostaw wynosi 40 proc. wartości netto niedostarczonych produktów wg cen ustalonych w kontrakcie. Pozostałe warunki Umowy nie odbiegają od warunków standardowych dla tego typu umów - czytamy w komunikacie.

Produkty marki Wittchen regularnie pojawiają się od kilku lat w sklepach sieci Lidl w Polsce. Torebki, plecaki i inne towary tego producenta zwykle cieszą się w placówkach dyskontera dużą popularnością. W internecie znaleźć można wiele nagrań klientów, którzy już w pierwszych sekundach od otwarcia sklepu Lidl biegną do alejki z artykułami przemysłowymi, by zdążyć z kupnem produktu, zanim go zabraknie.

Przypomnijmy, że umowa spółki Wittchen z Lidlem na poprzedni, 2019 r., opiewała na ok. 15,75 mln zł. Z kolei w 2018 r. podpisano umowę o wartości 11 mln zł.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • wawa 14.12.2020

    Kupiłam sobie małą bordową torebkę w Lidlu za 178 zł i jestem ZADOWOLONA. Normalnie być za nią zapłaciła 360 zł.

  • Mat 23.05.2020

    Pracownicy i klienci rzygają już tymi torebkami.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.