09.04.2020/11:26

Lidl i Biedronka to najbezpieczniejsze sklepy na zakupy! Tak uważają Polacy [BADANIE SKILLTELLIGENCE]

Z badania przeprowadzonego przez agencję Skilltelligence dla serwisu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że zdaniem polskich konsumentów najbezpieczniejsze zakupy można zrobić obecnie w sklepach sieci Lidl. Na drugim miejscu znalazła się Biedronka, a trzecie zajął Auchan.

W pierwszej dziesiątce sklepów sieciowych, które w ocenie Polaków najlepiej spełniają wymogi bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19, znalazły się również placówki sieci: Żabka, Kaufland, Lewiatan, Carrefour, Tesco, Abc i Stokrotka.

Jeśli chodzi o preferowany format sklepu, to w obliczu zagrożenia koronawirusem, Polacy najbardziej ufają sklepom osiedlowym – tak wskazuje 38 proc. ankietowanych. 34 proc. respondentów za najbezpieczniejsze formaty sklepów uważa super- i hipermarkety, zaś 28 proc. postrzega w ten sposób dyskonty.

Skilltelligence zapytało konsumentów również o to, czy w związku z wydłużeniem czasu pracy części sklepów, zamierzają skorzystać z nocnych zakupów? Aż 40 proc. badanych odpowiedziało, że tak, podczas gdy 36 proc. nie jest tym zainteresowanych. Jednocześnie co czwarty z nas nie ma jeszcze w tej sprawie zdania.

Badanie zostało przeprowadzone 8 kwietnia 2020 r. metodą CAWI przez firmę Skilltelligence na grupie 400 respondentów na terenie całej Polski

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Klient 10.04.2020

  Osobiście ja wolę Netto! Dlaczego tego sklepu niema w sondażu?

 • Ciekawski 10.04.2020

  Ciekawe , kto zlecał badanie?

 • PedroMartinho 09.04.2020

  Tytuł powinna być: Sklepy Osiedlowe: to najbezpieczniejsze sklepy na zakupy! Tak uważają Polacy
  38% tak uważa vs tylko 28% dla dyskontów.
  Tylko że, oczywiście, każdy sklep osiedlowe, sama, nie ma szansa by być wysoko w rankingu, bo każda ma swoja własna marka.
  Więc tytuł prowadzi czytelnik w błąd i nie jest właściwym wnioskiem badani.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.