26.03.2020/12:46

Lidl i Kaufland dadzą swoim pracownikom premie o łącznej wartości 35 milionów euro

Grupa Schwarz, do której należą Lidl i Kaufland, zdecydowała o przyznaniu pracownikom sklepów tych sieci działających w Niemczech nagród za pracę w trakcie epidemii wirusa COVID-19. Łączna wartość bonusów to 35 milionów euro.

Wczoraj wypłacenie premii uznaniowych dla swoich pracowników ogłosiły sieci Rewe i Penny. Dziś rano na podobny krok zdecydowała się niemiecka centrala Grupy Schwarz. Zarząd poinformował o tym fakcie za pośrednictwem Twittera. Ponad 140 000 pracowników sieci Lidl i Kaufland zajmujących się sprzedażą, logistyką i produkcją nie otrzymają jednak żywej gotówki a bony na zakup produktów. Wartość takiego kuponu, który trafi do każdego z zatrudnionych już w kwietniu wynosi 250 euro.

Rzeczniczka Grupy Schwarz poinformowała, że firma zdecydowała się na przyznanie premii w postaci talonów zakupowych m.in. dlatego, że wciąż nie zapadła w Niemczech na szczeblu rządowym decyzja o zwolnieniu z podatku premii przyznawanych za pracę w dobie epidemii koronawirusa.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Michał 27.03.2020

    Jestem pracownikiem niemieckiego Lidla, watto dodać że Lidl dostaje dodatkowo bon do wydania w sklepie Lidla na kwotę 75€

  • Pracownik 26.03.2020

    Super ale bezpieczeństwo pracownika na ostatnim miejscu nadal nie mamy maseczek

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.