11.01.2018/15:47

Lidl kontra Muszynianka. Czy woda Saguaro przypomina produkt z Muszyny?

Jeden z czytelników serwisu wp.pl zwrócił uwagę na bliskie podobieństwo między wodą Saguaro Muszyńskie sprzedawaną w sieci Lidl a Muszynianką. Problem widzi zarząd polskiego producenta.

Jak tłumaczą przedstawiciele sieci, na polskim rynku sprzedawane są liczne produkty, w których nazwie pojawia się odniesienie do Muszyny. Jako przykłady podano m.in.: Muszyńska Woda, Muszyńska Woda Mineralna, Muszyńskie Zdroje, Muszynianka, Perła Muszyny itp. Woda należąca do Lidla odwołuje się do tej okolicy, bowiem jest wydobywana w pobliżu Muszyny Zubrzyku. Co więcej, jej producent, Masspol, również posiada w swojej ofercie wodę o podobnej nazwie - źródła Muszyny.

W rozmowie z wp.pl władze Spółdzielni Pracy Muszynianka twierdzą jednak, że od lat popularność produktów jest wykorzystywana przez inne podmioty. Z drugiej strona rodzi to powody do zadowolenia - "inni uczą się od najlepszych".

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • PJK 12.01.2018

    Oczywiście że przypomina. I nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie. To celowy zabieg, od lat wykorzystywany przez monopolistyczne sieci - Biedronka, Lidl. Praktycznie całą gama private label wizerunkowo opiera się na zbliżonej linii do liderów w kategoriach. Oczywiście prawnicy i przedstawiciele sieci będą iść w zaparte, dodatkowo ciężko udowodnić "inspirację" ze względu na nieprecyzyjne przepisy. W rozrachunku, nawet spór sądowy i wycofanie linii jest niewspółmierne do nakładów wiążących się z popularyzacją brandu. Jest to skuteczne, ale w mojej opinii nieetyczne. Wielki plus dla Muszynianki za postawę :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.