27.10.2020/14:40

Lidl Polska ma już 750 sklepów. Kolejna granica w rozwoju sieci została przekroczona [TYLKO U NAS]

W czwartek w całej Polsce działać będzie już 750 sklepów sieci Lidl - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. Oznacza to, że w rok kalendarzowy niemieckiemu dyskonterowi udało się wybudować 50 marketów, bo dokładnie w październiku 2019 r. informowaliśmy o otwarciu sklepu numer 700.

Tempo ekspansji Lidla ani trochę nie zwalnia, nawet podczas pandemii. Operator z powodzeniem realizuje swoje plany. Przedstawiciele Lidla nie raz podkreślali, że sieć otwiera kilkadziesiąt marketów rocznie i takie tempo chce utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny.

Granicę 750 marketów Lidl przekroczy w tym tygodniu. Na 29 października 2020 r. planowane jest otwarcie świeżo wybudowanych sklepów w Warszawie przy ul. Fort Służew oraz w Jelczu-Laskowicach przy ul. Oławskiej. Dolnośląski market ma liczyć ponad 1100 mkw. i zatrudniać około 20 osób, natomiast stołeczny dyskont będzie trochę większy, bo sama hala sprzedażowa zajmie powierzchnię ok. 1400 mkw.

Warszawski market będzie dosyć nietypowy. Nie przypomina charakterystycznych sklepów Lidla ze spadzistym dachem. Architektura wpisuje się w nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Podobnie, jak w położonym po sąsiedzku Miasteczku Wilanów, również na Ursynowie Lidl postawił na obiekt piętrowy, z parkingiem na parterze, salą sprzedaży na piętrze oraz magazynem i częścią biurową na drugiej kondygnacji.

Lidl inwestuje w nowe sklepy, ale nie zapomina o starszych placówkach. Oprócz nowych otwarć, przeprowadza gruntowne remonty swoich marketów. Podczas wakacji sieć zamknęła kilkanaście z nich na czas modernizacji. Każdy z wyłączonych sklepów nie działał przez około cztery tygodnie. W marketach zmieniono wykończenie ścian, sufitów i posadzek, natomiast na zewnątrz Lidl wymienił nawierzchnię terenów utwardzonych oraz zainstalował oświetlenie w energooszczędnym standardzie LED.

Również 29 października br. Lidl otworzy dla klientów, po ponad miesięcznym remoncie, sklep przy ul. Grabskiego w Lublinie. Gdyby nie pożar marketu w Kielcach przy ul. Piekoszowskiej, na skutek którego placówka uległa całkowitemu zniszczeniu i od sierpnia nie prowadzi działalności handlowej, moglibyśmy pisać o 751 sklepach niemieckiego detalisty.

Ciąg dalszy artykułu na drugiej stronie.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • zirytowany klient Lidla 27.10.2020

    Kiedy kasy samoobsługowe w sklepie nr 1192. Nadal kolejki do kas tradycyjnych, a klienci tłoczą się i nie zachowują dystansu w kolejce.

  • lidl jest dobrym dyskontem 27.10.2020

    Lidl i Aldi jako dyskonty są najlepsze! Nie wszystko naturalnie chcąc coś tam zakupić z ich produktów własnych jest dobra jakościowo, ale większa część jest dobrej jakości plus inne markowe produkty do wyboru. Zawsze też zauważam że jest tam znacznie taniej, korzystniej gdyż kupujesz zawsze lepsze jakościowo produkty własne - niż w Biedronce najgorszym pod każdym względem dyskontem. Szkoda pisania i pisania na temat tego jak źle wypada zawsze Biedronka. Jak traktują swoich klientów - czyli Biedronka - bardzo źle - zdecydowanie lepsze podejście do swoich klientów ma Lidl lub Aldi - kupisz tam taniej, wszystko sto razy lepsze niż cokolwiek z Biedronki nadające się na straty lub wyrzucenia po zakupie! Sklepy nowoczesne, panuje porządek - w Biedronce wszystko na odwrót z porządkiem, brzydkie małe paskudne budowane po taniości sklepy, produkty własne drogie i bezwartościowe w znacznej zdecydowanej większości, stałe oszukiwanie z cenami, i tak dalej...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także