20.02.2020/15:34

Lidl ma już w Wielkiej Brytanii 800 sklepów. Do 2023 r. chce ich mieć o 200 więcej

Niemiecki dyskonter uruchomił właśnie w Wielkiej Brytanii swój 800. sklep. W ostatnich 12 miesiącach otworzył ich 50. Sieć zamierza zainwestować 1,3 mld funtów i do końca 2023 r. osiągnąć liczbę 1000 placówek – informuje Retail Gazette.

Lidl uruchomił dzisiaj na Wyspach aż cztery nowe sklepy – w Cambridge, Londynie, Boston i Dumbarton – w tym placówkę nr 800. W przyszłym tygodniu pracę ma zacząć kolejnych sześć marketów.

W samym Londynie jeszcze w tym roku ma działać 100 dyskontów niemieckiej sieci – tyle samo działa już w całej Szkocji. W Walii jest ich 58.

Dyskonter wzmacnia też sieć logistyczną. W ciągu ostatnich kilku lat uruchomił lub rozbudował sześć centrów logistycznych. Dzięki szybkiej ekspansji niemiecka sieć rośnie najszybciej sposród wszystkich detalistów na rynku brytyjskim. Sprzedaż brutto Lidla UK skoczyła aż o 11,1 proc. rok do roku (Kantar).

Źródło: retailgazette.co.uk

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.