11.05.2017/10:43

Lidl ogranicza obecność pestycydów w oferowanych produktach

Lidl podwyższa standardy jakościowe owoców, warzyw i żywności przetworzonej. Firma dopuszcza pozostałości substancji czynnych w wysokości maksymalnie jednej trzeciej poziomu ustalonego przez UE. W produktach Lidla będzie zatem o dwie trzecie mniej pestycydów, niż przewidują normy unijne.

To zobowiązanie, podobnie jak redukcja o 20% dodatku soli oraz cukru w produktach marki własnej sieci, to element długofalowej strategii eliminacji nadmiernych ilości niezdrowych składników z żywności oferowanej w placówkach Lidla.

Strategia zrównoważonego rozwoju sieci opiera się na pięciu filarach. To działania na rzecz społeczeństwa, pracowników, asortymentu, dostawców oraz ekologii. W ramach dbałości o zdrowie klientów firma przyjęła zobowiązanie o redukcji zawartości pestycydów.
Chemiczne i biologiczne środki ochrony roślin zwalczają szkodniki, choroby i chwasty. Nawet w przypadku prawidłowego zastosowania w produktach spożywczych mogą wystąpić pozostałości pestycydów, dlatego dla żywności ustalone zostały najwyższe dopuszczalne poziomy, tak aby nie wpływały one na stan zdrowia człowieka.

- Naszym celem jest dostarczanie owoców i warzyw z możliwie najniższymi pozostałościami środków ochrony roślin. Jesteśmy w stanie osiągnąć ten cel dzięki ustanowieniu surowych norm, które znacznie przewyższają przepisy europejskie - podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska. - Przykładem takich produktów spełniających nasze kryteria są jabłka grójeckie.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.