08.11.2017/13:11

Lidl otwiera dwa sklepy w parkach handlowych jednego dnia

9 listopada, sieć supermarketów Lidl uruchomi dwa nowe sklepy w Wiśle i Opolu. Co ciekawe placówki powstaną w parkach handlowych Metro Park Wisła przy ul. Jawornik 1b oraz w Solaris Center przy ul. Mikołaja Kopernika 16.

Supermarket sieci Lidl w Wiśle będzie pierwszą placówką tej sieci w tym mieście. Sklep ma powierzchnię sali sprzedaży ok. 1300 mkw. Do obsługi sklepu zatrudnionych zostało około 20 osób. Placówka oferuje około 170 miejsc parkingowych.

W ramach realizowanej inwestycji Lidl dołożył starań, aby nowy sklep nawiązywał do architektury regionalnej. Budynek wieńczy dwuspadowy dach i drewniana więźba.  W placówce wykorzystano również ekologiczne rozwiązania m.in.: instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła.

Drugi sklep sieci Lidl ruszy kompleksie handlowym w Solaris Center przy ul. Mikołaja Kopernika 16 w Opolu. Placówka zajmie imponującą powierzchnię ok. 1800 mkw. Do obsługi sklepu zatrudnionych zostało około 25 osób. Klienci sklepu będą mieli do dyspozycji parking z około 390 miejsc parkingowych. W placówce wykorzystano również ekologiczne rozwiązania, takie jak odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych.

W nowych sklepach pojawią się znane koncepty handlowe, takie jak dział „Chrupiące z Pieca”, Ryneczek Lida, czy półka z produktami Bio. 

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Obecnie w wielu krajach Europy istnieje ponad 10 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 630.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.