24.01.2020/08:45

Lidl otworzy piętrowy sklep w Warszawie 30 stycznia

Poznaliśmy datę otwarcia najnowszego dyskontu sieci Lidl w Warszawie. Budynek w Miasteczku Wilanów (Al. Rzeczpospolitej), ze sklepem na pierwszym piętrze, a parkingiem na parterze, uruchomiony zostanie 30 stycznia.

Będzie to już 36. punkt Lidla w stolicy, a jeszcze w tym roku ruszyć ma kolejny sklep niemieckiej sieci w Warszawie, przy ul. Dolina Służewiecka. W promieniu 10 km od centrum Warszawy dyskonter posiada obecnie 51 placówek (razem z nowym wilanowskim Lidlem - 52).

Lidl przy Al. Rzeczpospolitej będzie drugim obiektem Lidla w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Pierwszy wilanowski Lidl działa od stycznia 2019 r. przy ul. Vogla 45, w sąsiedztwie Biedronki i API Marketu.

Najnowszy, wielopoziomowy Lidl, będzie posiadał salę sprzedaży o powierzchni ponad 1,4 tys. mkw., zlokalizowaną na pierwszym piętrze. Drugie piętro Lidl przeznaczy do celów biurowych.

Przypomnijmy, że Lidl od wielu lat zabiegał  otwarcie sklepu w Miasteczku Wilanów. Od początku Lidl zabiegał o uruchomienie placówki właśnie przy Al. Rzeczpospolitej, w północno-zachodniej części Miasteczka Wilanów. Urząd Dzielnicy Wilanów pod koniec 2016 r. informował o planach powstania we wspomnianym miejscu "budynku usługowego, którego inwestorem jest Lidl". Jednak przeciwko inwestycji protestowała część okolicznych mieszkańców.

Projekt inwestycji był kilkukrotnie zmieniany. Ostatecznie burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski w lutym 2019 r. ogłosił, iż ostatecznie podjęta została decyzja, że sklep przy al. Rzeczpospolitej jednak zostanie wybudowany. Sam proces budowy obiektu rozpoczął się błyskawicznie po tym, jak wspomniana informacja została podana do publicznej wiadomości.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.