29.06.2019/23:00

Lidl Pay - sieć Lidl wprowadzi własną usługę płatności mobilnych do Polski

W aplikacji Lidl Plus pojawił się moduł o nazwie Lidl Pay pozwalający dodać do apki kartę płatniczą. Funkcja jeszcze nie działa, więc ciągle nie wiadomo w jaki dokładnie sposób jej użytkownicy będą mogli płacić przy pomocy nowego rozwiązania.

Serwis Cashless zapytał sieć Lidl w Polsce o wdrożenie usługi Lidl Pay. Firma poinformowała jedynie, że cały czas prowadzi prace nad rozwojem aplikacji zakupowej Lidl Plus, a w kolejnych miesiącach użytkownicy będą mieli możliwość korzystać z jej nowych funkcji.

Obecnie usługa Lidl Pay funkcjonuje tylko na jednym rynku, na którym jest obecny Lidl, czyli w Hiszpanii. Można założyć, że Lidl w Polsce pracuje nad implementacją płatności kopiując rozwiązanie wdrożone już na Półwyspie Iberyjskim. W przypadku hiszpańskiej wersji usługi najpierw do aplikacji klient musi dodać kartę płatniczą i operację tę autoryzować np. za pomocą hasła SMS-owego w swoim banku. Następnie chcąc zapłacić za zakupy należy wygenerować w apce kod QR, który należy potem zeskanować przy kasie w sklepie.

Więcej informacji: Cashless.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.