07.08.2018/14:48

Lidl podąża za spożywczymi trendami bio i wege

W Polsce coraz powszechniejsze stają się trendy konsumenckie, bardzo już popularne w wielu krajach rozwiniętych. Konsumenci coraz częściej sięgają po bardziej naturalne jedzenie, interesują się różnymi dietami i zwracają uwagę na proces wytwarzania produktów i jego wpływ na środowisko. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Lidl organizuje promocje produktów BIO i rozwija Wegetariańską Strefą Smaku.

Certyfikacja BIO ta oznacza, że dany artykuł został wyprodukowany w sposób ekologiczny, czyli taki, który respektuje naturalne cykle biologiczne i minimalizuje wpływ człowieka na środowisko. Produkty BIO pochodzą z upraw, które odbywają się bez oprysków chemicznych, nawozów sztucznych czy stymulatorów wzrostu. Nie korzystają też z organizmów modyfikowanych genetycznie, a w procesie przetwórczym nie są dodawane konserwanty czy inne sztuczne składniki.

Lidl rozwija linię produktów BIO, dostępnych w ramach oferty stałej, obecnie jest ich już ponad 100. Dodatkowo regularnie pojawiają się tygodnie tematyczne, które poszerzają ten asortyment.

– Żywność BIO zwykle zawiera więcej witamin i składników mineralnych niż żywność konwencjonalna, więc lepiej pokrywa zapotrzebowanie na składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto szukać żywności certyfikowanej, zawierającej mniej szkodliwych dodatków, co czyni ją bezpieczną także dla małych dzieci. Produkty BIO zazwyczaj są również bardziej aromatyczne i pełne smaku – mówi Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk kliniczny.

Na półkach Lidla można znaleźć produkty marki Biotrend m.in. jogurty, sery camembert, tiramisu, pesto czy ciecierzycę.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.