26.08.2020/16:45

Lidl podkręca tempo ekspansji i otwiera pięć placówek jednego dnia. Kiedy ruszy sklep nr 800?

W najbliższy czwartek, 27 sierpnia, Lidl uruchomi pięć sklepów jednocześnie. Tym samym liczba placówek tej sieci w naszym kraju zwiększy się do 739. Ale czy uda jej się przebić wynik z ubiegłego roku, kiedy ruszyło blisko 50 dyskontów pod tym szyldem?

Dynamika rozwoju sieci w latach 2018 -2019 utrzymywała się na poziomie ponad 40 otwarć rocznie. W tym roku będzie zapewne podobna, choć trzeba zaznaczyć, że Lidl jest obecnie w połowie drogi do tego celu – uruchomił dotąd 14 obiektów. W najbliższy czwartek ten wynik zwiększy się do 19. Tego dnia ruszą placówki w pięciu miastach zlokalizowane w różnych regionach kraju, tj. Skarszewach (woj. pomorskie), Parczewie (woj. lubelskie), Aleksandrowie Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie), Białymstoku (woj. podlaskie) oraz w Łasku (woj. łódzkie). Firma oddaje grupowo do użytku placówki, których otwarcie opóźniła pandemia koronawirusa.

To pozwala prognozować, że niemiecki operator może w tym roku przekroczyć na polskim rynku granicę 760 punktów handlowych, a w roku przyszłym świętować otwarcie sklepu nr 800.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Obecnie w 30 krajach działa około 10800 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 730.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także