10.07.2020/18:13

Lidl Polska inwestuje w kształcenie przyszłych kadr logistycznych

Lidl Polska od września obejmie patronat nad klasą o profilu technik logistyk w nowo wybudowanym Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Pod koniec czerwca została zawarta umowa, na mocy której sieć zobowiązała się również do wyposażenia pracowni logistycznej. Dzięki temu w bezpośrednim sąsiedztwie centrum dystrybucyjnego Lidl w Jankowicach firma będzie wspierać w edukacji młodzież, która w przyszłości może podjąć pracę w Lidl Polska.

– Cieszę się, że szkoła zyskuje kolejnych partnerów, wspierających ideę nowoczesnego kształcenia zawodowego. Przyszli uczniowie Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia otrzymują tym samym gwarancję nauki na najwyższym poziomie – powiedział Tadeusz Czaja, wójt gminy.

W ostatnim czasie Lidl już uczestniczył w drzwiach otwartych, nawiązując kontakt z przyszłymi uczniami. Zainteresowanie nauką w klasie o profilu technik logistyk okazało się ogromne – wielu młodych ludzi z zainteresowaniem wysłuchiwało prezentacji o firmie i zadawało wiele pytań dotyczących praktyk czy pracy w Lidlu w przyszłości.

Powstanie Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym to inicjatywa gminy oraz przedsiębiorców zrzeszonych w Tarnowskim Stowarzyszeniu Przedsiębiorców. Dzięki ich zaangażowaniu powstała nowoczesna szkoła z 18 salami lekcyjnymi, pracowniami zawodowymi, a także z salą sportową z widownią. Pierwsi uczniowie rozpoczną w niej naukę już we wrześniu 2020 roku.

Lidl Polska zatrudnia ponad 23 tysięcy pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.