27.02.2021/17:20

Lidl Polska prezentuje stanowisko w zakresie gospodarowania zasobami wodnymi

Sieć Lidl opublikowała dokument o nazwie "Polityka wodna w sektorze zakupów towarów handlowych". Można w nim przeczytać o wyzwaniach z tego obszaru oraz działaniach podejmowanych przez sieć w łańcuchach dostaw takich produktów jak warzywa i owoce, kwiaty i rośliny, tekstylia, surowce, czy near food.

Lidl Polska zapewnia, że "kwestię deficytu wody traktuje priorytetowo". - Lidl aktywnie dąży do inicjowania zmian w obszarze gospodarki wodnej. Jednym z wdrażanych działań jest rozszerzenie ilości certyfikowanych produktów w asortymencie pod kątem oszczędności zasobów wodnych. W związku z tym sieć wspiera uznane inicjatywy w zakresie certyfikacji produktów, a jednocześnie zapewnia minimalne standardy zrównoważonych praktyk produkcyjnych - tłumaczy dyskonter.

I dodaje: - Lidl jest członkiem organizacji Alliance for Water Stewardship (AWS), której celem jest dążenie do sprawiedliwego społecznie, zrównoważonego ekologicznie i korzystnego ekonomicznie wykorzystania wody. Organizacja mierzy zużycie wody w określonym miejscu, korzystając z niezależnych, możliwych do sprawdzenia metod. Ponadto Lidl chce bliżej współpracować z instytucjami certyfikującymi, które wyraźnie koncentrują się na wodzie, jak np. Global GAP Spring.

Lidl w komunikacie podkreśla, że zapewnienie wystarczającej ilości czystej wody dla rosnącej populacji światowej jest jednym z głównych wyzwań XXI wieku. Firma przypomina, że w 2010 roku dostęp do czystej wody został nawet zdefiniowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako prawo człowieka – każda osoba ma prawo do czystej wody do picia i higieny osobistej. Słodka woda jest również niezbędna do wytwarzania produktów przemysłowych i rolnych.

Aktualnie ok. 70 proc. światowych zasobów słodkiej wody jest wykorzystywanych przez rolnictwo – w większości do nawadniania i produkcji żywności. 20 proc. słodkiej wody zużywa przemysł, a 10 proc. gospodarstwa domowe. Oprócz ogromnego zużycia wody, przemysł i rolnictwo przyczyniają się również do zanieczyszczenia wody.

Kliknij, aby zapoznać się z pełnym dokumentem opublikowanym przez polski oddział sieci Lidl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także