02.11.2020/10:20

Lidl i Kaufland przeznaczą 23 mln zł na świąteczne premie dla pracowników [NASZ NEWS]

Lidl wyda ok. 15 mln zł, a Kaufland ok. 8 mln zł na bożonarodzeniowe premie dla pracowników w Polsce - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. Osoby zatrudnione w obu sieciach otrzymają dodatki o wartości do 700 zł w formie doładowań kart pracowniczych.

Portal wiadomoscihandlowe.pl dotarł do kopii pisma rozesłanego w minionych dniach przez sieć Lidl do wszystkich sklepów w Polsce. - Celem uhonorowania waszych wysiłków postanowiliśmy przyznać dodatkowe gratyfikacje: doładowania kart pracowniczych Lidla. Wartość tego benefitu sumuje coroczne przedświąteczne upominki oraz budżety na tegoroczne spotkania integracyjne, które z powodu wytycznych chroniących nasze zdrowie nie mogą być organizowane - czytamy w liście.

- Łącznie na ten cel przekazujemy ponad 15 mln zł. Bezpośredni przełożeni przekażą wam niebawem szczegółowe informacje o wysokości premii świątecznej - dodała sieć.

Poprosiliśmy w niedzielę Lidla o dodatkowe informacje. - Bony świąteczne dla pracowników w formie kart przedpłaconych są tradycją w Kauflandzie oraz w Lidlu. W tym roku obie zrzeszone w Grupie Schwarz sieci postanowiły zwiększyć ich wartość, w związku z czym w ręce ponad 39 tys. pracowników trafią bony w kwocie do 700 zł - przekazała nam w poniedziałek rano firma.

W odpowiedzi na nasze pytania czytamy, że decyzja obu sieci "ma związek z trwającą pandemią i jest wyrazem wdzięczności za pracę w tym trudnym czasie". Lidl i Kaufland przypominają, że wiosną 2020 r., podczas pierwszej fali COVID-19, pracownicy sklepów i centrów logistycznych obu sieci otrzymali dodatek do wynagrodzenia za frekwencję w pracy.

Z pisma, do którego kopii dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl dowiadujemy się też, że Lidl zatrudnia w Polsce już ponad 23 tys. pracowników. Dla porównania, w Kauflandzie pracuje ok. 13 tys. osób.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach pracownicy polskiego oddziału sieci Kaufland domagali się dodatku za pracę w trudnych warunkach epidemii. Pracownicy chcieli otrzymać bonusy analogiczne do tych, które Kaufland wypłaca w Niemczech czy w Czechach.

Związkowcy zaproponowali stały dodatek do pensji w wysokości 500 zł brutto, ale mediacje zakończyły się fiaskiem, co poskutkowało ogłoszeniem referendum strajkowego - donosił portal money.pl. Wtedy Kaufland podjął rozmowy i zgodził się na wyższe niż w zeszłym roku bony świąteczne.

Zobacz także:
Netto wypłaci 500 zł premii za pracę w czasie drugiej fali pandemii

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Luis 06.12.2020

  Hahahaha przekazują , jakaś kpina pracowników na ulrlopie wychowawczym dyskryminują mimo że człowiek sobie flaki wypruwał żeby wszystkie miksy były rozłożone a nagle wymyślili sobie nowa politykę ze niby COVID co roku były przyznawane bony czy to pracownik pracował czy był na macierzyńskim czy na wychowawczym żenada , kpina brak słów

 • Nikita 02.11.2020

  Wstyd.... Za nic nas mają

 • Kuba 02.11.2020

  Śmiech na sali 700zł....Dobrze, że człowiek nie musi pracować w handlu :D

 • Alojzy 02.11.2020

  Szkoda że tak duża i bogata sieć jak Auchan nie stać na taki gest. Co prawda są też doładowania świąteczne (na karty) ale w średniej wysokości 250 zł..... Czyli mniej o 100 zł niż rok temu.
  Ale na drzwiach wejściowych dla pracowników widnieje "Dziękujemy". Super!

 • Gość 02.11.2020

  Do 700 złotych brutto od tego podatek,a wysokość bonu zależy od dochodu całej rodziny.I tak ja pracując sama na siebie dostaję najniższe,a na wychowawczym co się nie naraża dostanie700 zł.I to jest docenianie pracownika.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także