13.10.2017/16:40

Lidl sprzedaje alkohol, który nie wywołuje kaca

W ofercie Lidla UK znalazło się pierwsze organiczne wino prosecco, po wypiciu którego zdaniem przedstawicieli sieci wystąpienie kaca jest znacznie mniej prawdopodobne. Specjaliści są jednak w tej kwestii sceptyczni – informuje The Independent.

Organic Prosecco Spumante, organiczne wino musujące z limitowanej edycji, trafiło na półki w dyskontach sieci w Wielkiej Brytanii 12 października. Kosztuje 7,99 funta i najprawdopodobniej cieszyć się będzie dużym popytem, ponieważ Brytyjczycy wypijają rocznie 12,8 mln litrów tego alkoholu, głównie w zbliżającym się okresie świątecznych imprez rodzinnych i towarzyskich. Dodatkową zachętą do kosztowania tego trunku może być perspektywa, że na drugi dzień po hucznej imprezie wstanie się świeżutkim jak skowronek, bez nieprzyjemnych objawów, spowodowanych spożyciem „bąbelków” - relacjonuje The Independent.

Zdaniem przedstawicieli Lidla, takie zbawienne właściwości organiczne prosecco musujące zawdzięcza temu, że jest produkowane w piwnicach mytych wyłącznie wodą z recyklingu, a winnice, z których pochodzą grona, są uprawiane bez wykorzystania nawozów sztucznych, środków owadobójczych, chwastobójczych czy jakichkolwiek pestycydów. Ponadto producent używa znacznie mniejszych ilości konserwujących siarczynów, które też mają się przyczyniać do kaca. Wina organiczne mogą ich zawierać co najwyżej 10 części na milion (ppm).

Zdaniem specjalistów, siarczyny istotnie mogą wywoływać różne drobne dolegliwości, jednak nie przypominają one kaca, natomiast przypisywanie „syndromu drugiego dnia” po spożyciu wina dwutlenkowi siarki nie znalazło potwierdzenia naukowego. „Winnego” kaca powodują raczej histaminy, tanina oraz … alkohol. Aby nie mieć kaca, należałoby raczej przestawić się na wino bezalkoholowe.

Źródło: independent.co.uk

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.