16.10.2019/10:52

Lidl szykuje się na Brexit i dalszy rozwój. Inwestuje miliardy w lokalne łańcuchy dostaw

Lidl planuje dalszy podbój brytyjskiego rynku. Aby umocnić swoją pozycję, sieć planuje wydać 15 mld funtów w ciągu najbliższych 5 lat, aby usprawnić łańcuch dostaw. Inwestycje pozwolą dostawcom Lidla umocnić swój biznes, a sieć zyska pewność stałych dostaw produktów świeżych.

Niemiecka sieć chce zainwestować w brytyjskie rolnictwo i produkcję żywności, aby wzmocnić swoich dostawców. Lidl zapowiedział, że wszystkie kurczaki sprzedawane w sklepach sieci w Wielkiej Brytanii będą pochodzić z brytyjskich ferm drobiu. Sieć planuje także podwyższyć o 10 proc. w ciągu 12 miesięcy ilość świeżego mięsa, warzyw i owoców oraz produktów świeżych pochodzących z brytyjskiej produkcji.

Inwestując w brytyjskie firmy i zawierając długoterminowe umowy sieć chce wzmocnić swoich lokalnych dostawców i zapewnić im stabilne warunki do rozwoju. Ma to zapewne związek z Brexitem, po którym zmienią się zasady importu towarów do Wielkiej Brytanii. Ponieważ produkty świeże są dla dyskontera bardzo ważną częścią asortymentu, Lidl stara się zabezpieczyć swój łańcuch dostaw.

To kolejny krok, który sieć podejmuje, aby umocnić pozycję na brytyjskim rynku. W czerwcu Lidl zapowiedział, że w ciągu pięciu kolejnych lat przeznaczy 500 mln funtów na otwarcia nowych sklepów w samym Londynie. Sieć stworzyła także program rozwojowy dla młodych rolników, aby wspierać rolnicze talenty na rynku produkcji. Ryan McDonnell, chief commercial oficer na brytyjskim rynku, przyznaje w rozmowie z mediami, że myśląc o rozwoju swoich sklepów, sieć musi myśleć przede wszystkim o rozwoju swoich dostawców, bo to ich praca umożliwia działalność Lidlowi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.