21.10.2019/17:52

Lidl tworzy w Londynie bazę dobrych lokalizacji pod nowe markety. Lista liczy 231 pozycji

Lild realizuje pięcioletni plan ekspansji w aglomeracji Wielkiego Londynu. Portal MyLondon opublikował listę zidentyfikowanych już przez sieć dobrych lokalizacji pod nowe placówki. Liczy ona już 231 pozycji, ale detalista wciąż poszukuje nowych miejsc.

Niemiecki dyskonter ma już w Londynie ok. 90 marketów, jednak nie ma ich w samym centrum miasta, ale na jego obrzeżach. To się zaczyna zmieniać. W czerwcu 2019 r. Christian Hartnagel, dyrektor wykonawczy brytyjskiego oddziału sieci Lidl zapowiedział w rozmowie z „BCC”, że „Londyn jest sercem planów rozwoju sieci Lidl w Wielkiej Brytanii”.

W ciągu kolejnych pięciu lat sieć chce zainwestować na stołecznym rynku 500 mln funtów brytyjskich. Wydane zostaną na nowe dyskonty oraz na rozwój zdolności logistycznych. Firma zainwestuje w nowy biurowiec, rozbuduje centrum dystrybucyjne we wschodnim Londynie i wybuduje w Luton kolejny, czwarty magazyn obsługujący stolicę Wielkiej Brytanii.

W czerwcu br. Lidl zapowiadał uruchomienie na obszarze Londynu ok. 40 nowych marketów. Obecnie, jak informuje portal MyLondon, Lidl ma w planach podwojenie swojego londyńskiego portfolio. Spółka buduje bazę korzystnych lokalizacji. Obecnie liczy ona 231 pozycji.

Wciąż poszukiwane są nowe lokalizacje. Lidl zachęca zainteresowanych do przesyłania kolejnych ofert. W przypadku Londynu detalista ma „bardzo elastyczne wymagania co do wielkości i architektury obiektów”. Powierzchnia handlowa została określona w przedziale od ok. 650 do ok. 2500 mkw. W przypadku obiektów wolnostojących działka musi mieć powierzchnię większą od 0,32 ha, a w przypadku obiektów o mieszanym przeznaczeniu poszukiwane są działki o powierzchni do ok. 1,6 ha.

Poszukiwane są lokalizacje z łatwym dostępem, dużym ruchem pieszym lub kołowym oraz położone w pobliżu ważnych węzłów komunikacji miejskiej.

Źródło: mylondon.news, lidl.co.uk

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.