12.02.2019/11:13

Lidl US ma nowego szefa rady nadzorczej, który ma przyspieszyć ekspansję sieci

Lidl mianował Romana Heini na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Sieć chce przyspieszyć ekspansję geograficzną w USA, gdzie postępy są wolniejsze od spodziewanych.

Nowy menedżer LidL US obejmie stanowisko 1 marca 2019 r. Będzie współpracował z prezesem Lidl US Johannesem Fieberem, wspierając go w rozwoju i optymalizacji sieci w USA, w tym w integracji przejętej przez detalistę sieci Best Market, operującej w Nowym Jorku i New Jersey, a także w ekspansji geograficznej na rynkach Wschodniego Wybrzeża.

– Nominacja Romana Heini na to stanowisko potwierdza zaangażowanie Lidla w Stanach Zjednoczonych i jest ważnym krokiem na drodze do dynamicznego wzrostu. Cieszę się, że wspólnie będziemy pracować na sukcesy sieci na rynku amerykańskim – zapewnił CEO Lidl US Johannes Fieber.

– Przyłączenie się do świetnego zespołu zarządzającego Lidl US jest dla mnie zaszczytem. chcę mieć wkład w ekspansję sieci w USA i pragnę blisko współpracować z zespołem nad ciągłym rozwojem projektów stanowiących nasze priorytety – podkreślił Roman Heini, nowy Chairman w Lidl US.

Półtora roku od wejścia na rynek amerykański Lidl zdołał tam uruchomić zaledwie nieco ponad 60 placówek. Tymczasem największy bezpośredni rywal dyskontowy Aldi uruchamia rocznie 80 do 100 nowych marketów i jest na dobrej drodze do realizacji celu, jakim jest 2,5 tys. placówek do końca 2022 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.