12.01.2017/14:17

Lidl w Niemczech wprowadza do sprzedaży wołowinę bez GMO

Niemiecki Lidl rozszerza od najbliższego poniedziałku linię produktów niezmodyfikowanych genetycznie Ohne Gentechnik. W asortymencie niemieckiego dyskontera pojawią się "świeże hamburgery" z mielonej wołowiny pod marką własną Landjunker - podaje "Lebensmittel Praxis".

Produkty te początkowo pojawią się tylko w sklepach w Berlinie, ale w przyszłości ich dostępność ma zostać rozszerzona na cały kraj, a być może także na inne państwa, w których obecny jest Lidl, w tym Polskę.

Jak poinformował Jan Bock, dyrektor ds. zakupów niemieckiego Lidla, produkty z linii Ohne Gentechnik będą sprzedawane w takich samych cenach, jak regularny asortyment z tej kategorii, mimo tego, że ich zakup jest droższy, niż zakup dotychczas obecnych w Lidlu produktów. - Traktujemy to jako inwestycję w przyszłość - powiedział Bock.

Jednocześnie niemiecki dyskonter rozwija ofertę produktów bezglutenowych, wegetariańskich i wegańskich oraz z certyfikatami bio. W sklepach Lidla w Niemczech produkty bez GMO znaleźć można w następujących kategoriach: świeże mleko pod marką własną Milbona oraz inne produkty nabiałowe, sery żółte, śmietanka, czy mozzarella.

Czytaj więcej w "Lebensmittel Praxis".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.