21.09.2015/12:15

Lidl w Polsce został podzielony

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zdecydowało o podziale spółki Lidl Polska – podaje dlahandlu.pl. Firma Lidl chce połączyć działalność inwestycyjną z działalnością operacyjną i wydzielić Centrum Usług Wspólnych.

Pion ekspansji zostanie przeniesiony do spółki Lidl Sklepy Spożywcze i zintegrowany z działalnością operacyjną. Natomiast od dnia podziału przedsiębiorstwo spółki dzielonej (czyli Lidl Polska) stanowić będzie pion centrali świadczący usługi na rzecz pozostałych spółek z grupy Lidl jako CUW. W wyniku podziału spółki Lidl Polska nowe udziały spółki przejmującej czyli Lidl Sklepy Spożywcze zostaną objęte przez firmę 3H Vermögensverwaltungs Gmbh. Dzięki transakcji spółka liczy m.in. na: stworzenie nowych źródeł przychodów i możliwości rozwoju grupy w Polsce poprzez CUW; oddzielenie ryzyka gospodarczego związanego z CUW od podstawowej działalności operacyjnej i inwestycyjnej Lidl w Polsce; minimalizację obowiązków i obciążeń administracyjnych oraz finansowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.