21.05.2018/09:47

Lidl wprowadza kolejną półkę z produktami eko

Sieć Lidl po raz kolejny zwiększa asortyment produktów ekologicznych. Tym razem dyskonter rozpoczął testy nowej półki "Zacznij dzień od bio", ulokowanej na przeciwległym końcu sklepu od głównej strefy z produktami bio.

Regał "Zacznij dzień od bio" przedzielił strefę piekarniczą w Lidlu na pół. Zastosowane w nim drewniane elementy sprawiają, że wpisuje się stylistycznie w koncept z pieczywem. Na nowej półce bio klienci znajdą smarowidła (dżemy i pasty kanapkowej) a także syropy.

Zarówno umiejscowienie półki jak i rodzaj asortymentu wyraźnie wskazują, że Lidl celuje w tzw. sprzedaż krzyżową (cross-selling). Łączenie produktów "w pary" (np. chipsy + cola) to trend przybierający na znaczeniu w handlu w Polsce, choć akurat w dyskontach dotychczas nie był stosowany na szeroką skalę.

Przypomnijmy, że główna, największa strefa z produktami bio w Lidlu, z wyrobami suchymi i sypkimi, znajduje się w okolicach wejścia do sklepu, przy owocach i warzywach. Znaleźć w niej można kilkadziesiąt indeksów.

Oprócz tego część produktów eko rozsianych jest po całym sklepie; znajdują się w miejscach przypisanych do poszczególnych, podstawowych kategorii, np. bio warzywa i bio owoce znaleźć można na Ryneczku Lidla, pieczywo z mąki bio w strefie piekarniczej, a jogurty bio znajdują się obok regularnych jogurtów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.