26.09.2019/08:02

Lidl wprowadza Leśne Lidlaki. Kolejna odsłona pluszakowej rywalizacji z Biedronką. Tym razem Lidl idzie na bezpośrednie zwarcie

Lidlaki po raz kolejny wracają do Lidla, by powalczyć ze Słodziakami z Biedronki. Tym razem będą to Leśne Lidlaki.

Maskotki trafią do sklepów dyskontera w czwartek 26 września, ok. miesiąc po tym, jak podobny ruch wykonała Biedronka.

Lidl przygotował dla klientów pluszaki łudząco podobne do tych dostępnych u konkurenta. W oferowanym przez niemieckiego dyskontera zestawie są m.in.: sarenka, jeż, sowa, czy królik, ale także... szop pracz i koziorożec.

Niemiecka sieć będzie sprzedawać m.in. maskotki sarenki, jeża, czy sowy. Łącznie do oferty trafi osiem pluszaków. Cena każdego to 9,99 zł.

Po raz ostatni Lidlaki dostępne były w Lidlu w lipcu 2018 r. Sieć oferowała wtedy polskim klientom pięć maskotek, dostępnych w cenie 11,99 zł każda.

- Maskotki mają zapewnić dzieciom dużo dobrej zabawy i rozbudzić wśród nich zainteresowanie przyrodą i ekologią. Zabawki  spełniają europejskie normy bezpieczeństwa, posiadają certyfikat TÜV Rheinland, który potwierdza brak substancji szkodliwych dla zdrowia. Co więcej, są objęte trzyletnią gwarancją - napisał Lidl w komunikacie.

Przypomnijmy, że Lidlaki zadebiutowały w Polsce w sierpniu 2017 r. Lidl wprowadził je tego samego dnia, w którym w konkurencyjnej Biedronce nastąpił debiut pluszaków z Gangu Świeżaków 2. Lidl start swojej akcji zakomunikował zaledwie dzień po tym, jak Biedronka poinformowała o swoich planach. Maskotki z obu kolekcji były do siebie bardzo podobne, niemal identyczne. Dokładnie tak, jak ma to miejsce również teraz.

- Maskotki w kształcie warzyw i owoców cieszą się w Polsce dużą popularnością już od kilku lat. Nie tylko polscy klienci są oczarowani tymi zabawkami. Kilka lat wcześniej pluszowe warzywa i owoce podbiły serca dzieci w Portugalii, gdzie naklejki, za które dostawało się takie maskotki, można było zbierać w Lidlu już w 2015 roku - czytamy w komunikacie Lidla.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • ork 25.01.2021

  jd

 • Madzia 27.09.2019

  Ja dziś kupiłam są prześliczne miękkie bardzo dobrze wykonane wszystkie 8 sztuk są naprawdę przesłodkie. Dzieci zakochane

 • ądax 26.09.2019

  I bardzo dobrze, pazerna Biedronka przegra, aby dostać jedną maskotkę trzeba wydać 2.400 zł. Straszne!

 • Nie dla lidla 26.09.2019

  Lidl nie umie sam nic wymyśleć i zgapia od biedronki. ZENADA. MY POLACY NAPEWNO W LIDLU NIE BEDZIEMY KUPOWAC

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.