03.03.2021/13:27

Lidl wprowadza produkty przemysłowe z recyklingu

W ramach swojej strategii REset Plastic Lidl chce zmniejszyć zużycie plastiku i w szerszym zakresie korzystać z tworzyw pochodzących z recyklingu. Wprowadza na rynek produkty niemal w całości pochodzące z odzyskanego plastiku.

Od 8 marca w sklepach niemieckiej sieci dostępne będą  m.in. kosze, wieszaki, skrzynki składane, wiadra i pojemniki wykonane przynajmniej w 95 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu. Produkty te są dostępne w różnych stonowanych kolorach, oferowane są również w stosunkowo niskiej cenie – wiadro o pojemności 5l kosztuje 4,99 zł, a 10 wieszaków 19,99 zł.

Jak podkreśla Lidl, istotny wkład w produkcję tych artykułów wniosły inne spółki z Grupy Schwarz. PreZero, jako spółka  działająca na rzecz ochrony środowiska, jest odpowiedzialna za zarządzanie utylizacją i recyklingiem. Z kolei produkty z recyklingu są sprzedawane w Lidlu. To, jak podkreśla firma,  zapewnia udaną współpracę w ramach wspólnej strategii REset Plastic.

Jednym z celów Lidla jest wykorzystywanie większej ilości tworzyw pochodzących z recyklingu, a tym samym efektywne ponowne użycie materiałów nadających się do recyklingu. Dlatego też sieć koncentruje się na plastiku pochodzącym z recyklingu w nowych produktach w obszarze artykułów gospodarstwa domowego: odpady plastikowe z prywatnych gospodarstw domowych są zbierane przez PreZero, oczyszczane, a następnie przetwarzane na granulat plastikowy. Z tego tak zwanego regranulatu wytwarzane są nowe, przyjazne dla środowiska produkty.

W ten sposób już 1 465 ton plastiku z recyklingu zostało ponownie wykorzystane do produkcji nowych artykułów gospodarstwa domowego. Cały proces recyklingu i produkcji odbywa się w Europie.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Obecnie w 30 krajach istnieje około 11.200 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 700. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • millenials 03.03.2021

    A kiedy torby bawełniane przy kasach? Albo chociaż 1 kasa samoobsługowa w każdym LIDL-u?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także