08.04.2019/09:31

Lidl wycofuje produkt marki własnej. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożyciem herbaty sprzedawanej pod marką własną Lidla Lord Nelson z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia. Partia towaru, którego producentem jest Mokate, jest wycofywana z rynku.

Chodzi o produkt o nazwie "Lord Nelson herbatka ziołowa w piramidkach sort. lipa 30 g", o numerze partii L08011940 A, z datą minimalnej trwałości wskazaną na styczeń 2021 roku.

- Stwierdzony w produkcie poziom alkaloidów pirolizydynowych może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów - podkreśla w komunikacie GIS.

Jednocześnie urząd poinformował, że firmy Mokate i Lidl wycofują z obrotu handlowego kwestionowaną partię produktu. - Firma Lidl poinformowała klientów o wycofaniu umieszczając plakat na swojej stronie internetowej, oraz we wszystkich sklepach sieci. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania - podano.

GIS przypomina, że herbatę można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazania paragonu, a koszt zakupu zostanie zwrócony.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.