23.06.2020/15:10

Lidl wycofuje Ser Koryciński z powodu niewłaściwych norm jakościowych

Lidl i Główny Inspektorat sanitarny poinformowały o wycofaniu ze sprzedaży partii Sera Korycińskiego. Powodem jest obecność bakterii Listeria monocytogenes.

Obecność bakterii wykryto w trakcie badań urzędowych w 3 z 5 badanych próbek. Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Lidl niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjął decyzję o rozpoczęciu procedury wycofania z rynku przedmiotowego artykułu. Informacja dla klientów zostanie zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł, jest także dostępna na stronie internetowej – podaje GIS.

Na stronie internetowej dyskontera zamieszczono już stosowny wpis: „Przedsiębiorstwo Zarzeccy Sp. z o.o. informuje, że produkt „Ser Koryciński Swojski naturalny” wyprodukowany 01.06.2020 r. z datą ważności do 01.07.2020 r. z dniem 22 czerwca 2020 r. zostaje wycofany z powodu niewłaściwych norm jakościowych. Nie należy go spożywać. Można go zwrócić do sieci Lidl, gdzie klient otrzyma zwrot ceny zakupu.”

To już kolejny przypadek wykrycia bakterii Listeria monocytogenes w tym miesiącu. Wcześniej obecność bakterii wykryto w Serku zakopiańskim Światowid z gór produkcji Mlekovity, sprzedawanym w sieci sklepów Biedronka.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ikea Family 23.06.2020

    Co to może oznaczać dla producenta? wszyscy wiemy.
    Milionowe straty, może to grozić nawet zamknięciem zakładu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.