16.03.2017/10:14

Lidl wydaje 6. książkę kucharską, Firma chce kształtować nawyki młodych konsumentów

Już od poniedziałku 20 marca, Lidl wprowadza akcję promocyjną, w której do zdobycia jest wyjątkowa książka „Rodzinna Kuchnia Lidla” z przepisami kulinarnych ambasadorów marki: Karola Okrasy, Pawła Małeckiego oraz po raz pierwszy Darii Ładochy. To już szósta akcja z książką, ale pierwszy raz skierowana jest ona do najmłodszych.

Rodzinne gotowanie przynosi nie tylko wiele radości, ale również rozwija kreatywność u najmłodszych i pozwala im na poznanie zasad pysznej i zdrowej kuchni. Dlatego Lidl prezentuje 6. odsłonę kulinarnych inspiracji, w ramach których będzie można uzupełnić domową biblioteczkę. Najnowsza książka skierowana jest do najmłodszych kucharzy i ich rodzin. Pojawią się w niej przepisy na dania słodkie i słone – zarówno w wersji tradycyjnej, jak i nowoczesnej.

- Każdy, a szczególnie dziecko, potrzebuje przewodnika w życiu – mentora, wzoru do naśladowania. Bądźmy nimi dla naszych dzieci, spędzając czas razem – jak najwięcej, jak najczęściej, na przykład w kuchni. Wykorzystajmy ten czas, by poznawać i uczyć się wspólnie smaków, aromatów i tego, że rodzina to najważniejszy i najcenniejszy skarb jaki mamy - podkreśla Karol Okrasa, szef kuchni.

„Rodzinna Kuchnia Lidla” to 40 s pomysłów na dania obiadowe, śniadania i desery, wśród których każdy odnajdzie coś dla siebie. Za sprawą czytelnych oznaczeń wskazujących na: rodzaj potraw (dania bez laktozy, glutenu, wegetariańskie itd.), czas potrzebny na ich przygotowanie oraz poziom zaawansowania (bardzo łatwe, łatwe, trochę trudniejsze), każde dziecko będzie mogło dopasować przepisy do swoich preferencji i umiejętności.

- Kiedy pozwalam swoim dzieciom przejąć kontrolę nad kuchnią, chętniej próbują nowych smaków i potraw, swobodniej wchodzą w relacje z ludźmi, odwiedzają nowe miejsca i są gotowe na zdobywanie swojego małego świata. Gdy dorosną, będą mogły sięgnąć do tego koszyka pełnego magicznych chwil dzieciństwa. I dzięki temu zawsze będę z nimi - dodaje Daria Ładocha, trenerka żywieniowa.

„Rodzinna Kuchnia Lidla” została uzupełniona o ilustrowane „Kuchenne ABC”, które zawiera informacje na temat mniej znanych wśród dzieci owoców i warzyw takich jak np. topinambur, batat czy karambola. W książce pojawią się również przydatne szczegóły dotyczące miar, kuchennych przyrządów czy produktów z kategorii „BIO” oraz wskazówki np. jak prawidłowo nakrywać do stołu.

- Adresatami naszej najnowszej książki są całe rodziny, w tym szczególnie dzieci. Pragniemy przekazać im podstawową wiedzę o kuchni i produktach oraz zachęcić do gotowania z najbliższymi. Sukces poprzednich książek Lidla pokazał nam, że Polacy kochają gotować, dlatego chcemy zachęcić ich do łączenia kuchennych pasji ze wspólnym spędzaniem czasu z dziećmi zaznacza Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Karol 14.10.2017

    1 listopada pojawi się nowa książka LIDL a na allegro już sprzedają :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.