11.02.2020/09:45

Lidl zachęca klientów do ograniczenia plastiku wprowadzając nowe torby

W gazetce przeznaczonej dla klientów sieci Lidl, dyskont stawia na ekologię. Wprowadza „wielokrotki”, torby wielokrotnego użytku na zakupy oznaczone certyfikatem Blue Angel. Wszystkie torby wykonano z materiałów w 80 proc. pochodzących z recyclingu i w 100 proc. nadają się do przetworzenia ponownie.

Sieć Lidl podaje, ze dzięki zmianom toreb wspólnie ze swoimi klientami ograniczy zużycie plastiku aż o 2 000 ton rocznie. To kolejny krok sieci w drodze do gospodarki obiegu zamkniętego i realizacji przyjętych zobowiązań w zakresie redukcji plastiku w ramach strategii REset Plastic.

Aleksandra Robaszkiewicz, rzeczniczka Lidl Polska podkreśliła w komunikacie spółki, że w ciągu roku w dalszym ciągu każdy z nas zużywa średnio 250-300 toreb. – To ogromna ilość plastiku. Korzystając z toreb wiele razy jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć jego wolumen. Lidl Polska już eliminuje plastik w opakowaniach produktów marek własnych oraz pracuje nad tym aby wszystkie te opakowania nadawały się do recyklingu. Kolejnym, istotnym krokiem są właśnie zmiany w zakresie toreb na zakupy – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz.

Grupa Schwarz, do której należą Lidl i Kaufland, jest jednym z największych detalistów na arenie międzynarodowej. Grupa opracowała całościową strategię REset Plastic obejmującą pięć obszarów działania: od redukowania i projektowania przez recykling i niwelowanie wykorzystania plastiku po innowację i edukację.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Mała Mi 16.02.2020

    Ograniczenia plastiku? Śmiech na sali.. Przecież te torby są produkowane w Niemczech, co znaczy że na rynek polski legalnie wprowadza się torby wykonane z niemieckich śmieci i Polacy jeszcze za to płacą..

  • Klient 11.02.2020

    Wprowadzcie lepiej male torby bawelniane albo chociaz male torby z twardszego sztywnego plastiku! Pomyslcie tez o klientach robiacych mniejsze zakupy!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.