12.03.2018/09:43

Lidl zainwestuje w e-commerce. WinnicaLidla.pl to dopiero początek

Sieć Lidl jesienią minionego roku pojawiła się w Polsce w obszarze e-commerce za sprawą projektów Lidl Podróże i Winnica Lidla. Firma testuje rozwiązania na styku sprzedaży internetowej, zachęcona zmieniającymi się zwyczajami zakupowymi Polaków, którzy coraz chętniej dokonują zakupów online. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, Lidl zamierza zdecydowanie zwiększać liczbę alkoholi oferowanych przez internet, a ponadto obecność sieci w kanale online nie skończy się na dwóch projektach.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń, dalsza ekspansja Lidla w obszarze e-commerce w Polsce to tylko kwestia czasu. Sieć w przyszłości zamierza poszerzać swoją ofertę e-commerce'ową o kolejne obszary. Nie jest pewne jakie, bowiem na ten moment nie istnieją żadne konkretne plany, jednak można sobie wyobrazić, że w pierwszej kolejności byłaby to sprzedaż towarów przemysłowych. Lidl sprzedaje już takie produkty przez internet w paru innych krajach, naturalną koleją rzeczy wydaje się wprowadzenie ich do e-oferty w Polsce.

Od września ub.r. Lidl sprzedaje artykuły przemysłowe przez internet w Czechach. Wcześniej przez kilka tygodni platforma lidl-shop.cz dostępna była jedynie dla części pracowników firmy, zatrudnionych w centrum logistycznym w Pilznie. To właśnie z tego magazynu, wybudowanego specjalnie z myślą o e-handlu i działającego od listopada 2016 r., Lidl obsługuje też własne sklepy internetowe w Niemczech, Holandii i Belgii.

Uruchomienie e-sprzedaży artykułów przemysłowych również w Polsce wydaje się naturalnym krokiem, do którego dążyć powinien Lidl. Na razie w naszym kraju dyskonter poszedł pod prąd, oferując swoim klientom możliwość rezerwowania wina (od niedawna również whisky, wódki, brandy, koniaku i rumu) przez internet. Zamówione towary dostarczane są bezpośrednio do wskazanego przez internautę sklepu stacjonarnego i to tam można je odbierać.

- Sprzedaż alkoholu przez internet jest w Polsce obwarowana ogromną liczbą przepisów. Model, który wybraliśmy, to w tej chwili jedyny model, jaki jest w Polsce możliwy - tłumaczy Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska, w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl. - Klienci wielokrotnie zwracali nam uwagę na fakt, iż nasze najlepsze wina sprzedają się zbyt szybko lub nie są dostępne w tym czy innym sklepie. Winnicalidla.pl rozwiązuje ten problem, chociaż jednocześnie jest to spore wyzwanie logistyczne - dodaje.

W ofercie Winnicy Lidla dostępnych jest znacznie więcej indeksów, niż w sklepie stacjonarnym sieci. Nowy asortyment to głównie wina premium. Trzymanie na półce tych produktów raczej nie byłoby opłacalne, ze względu na ich stosunkowo niewielką rotację, a zarazem ograniczoną powierzchnię sprzedaży w sklepie. - W sklepach stacjonarnych nie bylibyśmy w stanie zarządzać tak dużym asortymentem przy utrzymaniu naszych wysokich norm jakościowych, które musi spełniać nawet najtańsze sprzedawane u nas wino - mówi Braniecki.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • zdegustowany brudem klient 12.03.2018

    Panie Prezesie, wyślij Pan kogoś do sklepu przy ul. Kcyńskiej 20 w miejscowości Wągrowiec, by umył koszyki i przy okazji wymienił kółka - bo tego waszego antracytowego wynalazku z plastiku nie idzie normalnie prowadzić, kółka rozjeżdżają się na wszystkie strony albo zacinają.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.